alen

Archive for August, 2015

Ne kete nate me shi
Brengat nuk pushojne
Zemra e merzitur
Lotet me pikojne.

Nga thellesia e shpirtit
Kendohet nje elegji,
Nje ze i pikelluar
Tretet neper stuhi.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Mar zjar nga i yti pishtarë
dhe i ndezë ndjenjat e mia.
Edhe vargjet marrin zjarrë
nga e jona dashuri.

Marrë krahe e fluturoj
secilën here kur ti më flet.
Se ti flet me dashuri
edhe fjalëve zjarrë u jep.

Me vargjet më të mira të këngës
një këngë ty ta këndova.
Me emocione të flakta dashurore
edhe këtë poezi ta kushtova.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Për ty I kaloj
Netët pa gjum
Se të dashuroj
E të dua shum

Një tjetër natë pa ty
S’po ndihem rehat
Pēr të shkruarit sy
Malli më ka marr

Në këto net pa gjum
Veç për ty mendoj
Loti derdhet lum
Mallin se ndaloj.

Koha po kalon
Lotet me jan thare
Sa dua te te shoh
Se malli me ka mare.

Sa shpejt po iken koha
Pa ty kaloi nje vit
Por ndoshta ne rruge
Do te shihemi nje dite.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Ne kete nate me shi
Brengat nuk pushojne
Zemra e merzitur
Lotet me pikojne.

Nga thellesia e shpirtit
Kendohet nje elegji,
Nje ze i pikelluar
Tretet neper stuhi.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Nuk jam e humbur
sepse kam nje shprese
Nuk jam e vdekur
sepse kam nje jete.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Me e fort se toka
Me e fort se hija
Me e nxeht se dielli
Qenka dashuria.

Kur buzet e tua
Takojne buzet e mia
Ate here do ta dish
Se c’eshte dashuria.

Nje shoqe kam,
nje shoqe do te mbetet,
vetem per ate zemer
do te  tretem.

E vetmja shoqe eshte ajo
qe ne krah gjithmon te qendron
dhe ne gabimet tua
gjithmon t’i tregon.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 1 nga 212