alen

Posts Tagged ‘poezi dashurie malli’

Sa do doja qe sot
te ishe me mua
te me puthje dhe
te me thoje se sa me do.

Sa do doja
qe cdo nate
me ty te flija ne
dhe ne krahet e tu te isha.

Sa do doja qe gjithmone
prane te te kisha
qe kurre nga une
te mos largohesh.

Ndodhe ndonjehere
Te zhytem ne kujtime
Dhe ne ato rruge
Te te kerkoj..
Ndodhe ndonjehere
Te ndaloj kjo zemra ime
Dhe pastaj ritmin
prap te vazhdoj.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Ah, sonte se ç’mu kujtove
Kur kokën n’gjoks të tjetrit ndoshta ke mbështetë
Tetë vjetë rresht që më dashurove
Shpejt shkuan, në të shkurtën jetë.

Sonte se ç’mu stis portreti yt
Me kokën mbështetur në gjoks të tij
Portereti yt sikur më mbyt
Dhe për atë tjetrin më ngjallë xhelozi.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Se dija se nje dite, do ndjeja kaq mall
Se dija qe nje dite, lotet do digjnin zjar,
Se kuptoja se prekja jote me mungonte
As ti nuk e dije se dikush po te mendonte.

Keto i dinin vetem une hena yjet e netet e zbehta
Qe prisnin mallengjyer se kuptova si ngadale
fillova te te dua por nuk pendohem
se kjo eshte ndjenja me unike per mua.

Mbase nuk bej mire qe po te shkruaj
Pasi nuk di nga t’ja filloj,
Se kam shum per te treguar
Nuk e di mund dhe te gaboj.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Se dija se nje dite, do ndjeja kaq mall
Se dija qe nje dite, lotet do digjnin zjar,
Se kuptoja se prekja jote me mungonte
As ti nuk e dije se dikush po te mendonte.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Jam me ty ne cdo moment
dhe pse je larg un jam me ty
fytyren tende kame ndermend
imazhin tend e mbaj ne sy.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 1 nga 212