alen

Arkiva për kategorinë ‘Fraza dashurie’

Une besoj ne vete,
e s’bie ne toke e deshperuar,
besoj ne familje se ato jan arsyeja e jetes time,
jane gjithmone aty sa here i kam kerkuar.

Besoj ne shoqeri,
se ata dine te dhurojne vetem miresi,
besoj ne dashuri,
se eshte nje njdjenje qe te fal lumturi.

Besoj ne Zot,
dhe vetem atij i qofshim fale,
dhe vetem atij do t’i lutem,
sa te jem gjalle.

Cdo sekonde te jetes time, mendimi im je ti,
Largesine per ty do ta shkurtoj do ta bej afersi.
Cdo pike shiu qe bie dashurine per ty me kujton,
Do deshiroja qe pikat e shiut zemren tende te mbulojne.

Ne endrrat e mia cdo nate ty te shoh,
Te perqafuar te dy sebashku ne qendrojme,
une I afrohem zemres tende, dhe te them me embelsi,
Se te dua zemra ime gezimi im je ti.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Dashuria eshte si petalet e luleve, keputen nje nga nje nqs nuk i ujit ashtu sic duhet.
Dashuria eshte si nje uragan, te perpin te teren pa kuptuar se ku.
Dashuria eshte si shiu, kur bie gjemon furishem ama aroma qe le shiu pas ne toke eshte aroma me e embel dhe me e thjeshte.
Dashuria eshte si lotet, rrjedh ne gezim e ne hidherim.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

– Puthjet jane fjale qe nuk genjejne kurre.

– Mund te harrohet fytyra e te dashurit por asnjehre puthja e tij.

– Eshte me e lehte te japesh nje puthje se sa ta harrosh ate.

– Do desha te isha nje pike loti, qe te lindja nga syte e tu, te rreshkisja ne fytyren tende dhe te vdisja ne kraharorin tend.

– Ndoshta jemi shum miq per tu dashuruar, por nese nje dite ti do te takosh dike per tu dashuruar nese ai nuk do te jem un, do te doja te me ngjante.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Per ty i kaloj
Netet pa gjum
Se te dashuroj
E te dua shume.

Nje tjeter nate pa ty
Mua me verboj
E un ty gjithmone
Do te te dashuroj.

Kur u ndava me ty,
U ndava nga jeta.
Ne fjalet e tua
Dhimbjen ndjeva.

Nuk e di si te vazhdoj jeten pa ty,
Kur ti per mua je e vetmia dashuri
E di se do kthehesh prap tek un
Por shpresoj qe ateher te mos jet teper von.

Nuk e di si do te mbaroj kjo histori,
Nuk e di si do jet e ardhmja ime pa ty
Nuk e di si lotet do te ndalen per ty
Nuk e di si dhimbjen ta shuaj
Nuk e di si per ty tmos vuaj
Nuk e di si endrrat ti kthjej ne realitet
Nuk e di si pa ty te vazhdoj ne kete jet
Nuk e di si keta sy mos tet njohin ty
Nuk e di si kjo zemer do mund t’mos jemi dy!
Thjesht
Nuk e di si !

Ne kete nate me shi
Brengat nuk pushojne
Zemra e merzitur
Lotet me pikojne.

Nga thellesia e shpirtit
Kendohet nje elegji,
Nje ze i pikelluar
Tretet neper stuhi.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 1 nga 1112345...10...Fund »