alen

Arkiva për kategorinë ‘Informacione’

Dua afer te te kem
edhe nese jo prane,
kur zemrat kane dashuri,
gjithmone te lumtur jane.

Mes meje dhe teje,
ka nje lidhje te forte,
sado larg te jemi,
bashkohemi ne kete bote.

Sytë që mi ke ti
Si liqej të kthjellët mali,
Si magnet mua më tërheqin
Shiqimin në ta s’mund ta ndali!

Sikur uji që t’flladitë
Shpirtin që ta freskon,
Ashtu dhe shiqimi yt
Dhembjet mua m’i lehtëson!
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Të gjithë e dijmë se sa të bukur duken personazhet vip nëpër tapetet e kuq të te hollywood-it apo të shfaqjeve tjera të ndryshme. Por keni menduar ndonjëherë se si mund të duken këta vip-a pa makeup apo në përditshmërine e tyre? Atëherë këtë përgjigje mund ta shikoni duke klikuar tek webfaqja: Celebritywithoutmakeup.net dhe do keni mundësinë ti shikoni se si duken yjet e ndryshem pa makeup.

>>KLIKONI KETU PER TE VAZHDUAR

E sotmja mbështet kokën në prehrin e së ardhmes,
errësira ngulfatet në rreze drite,
dështimet e pësuara pa fakte strehohen në të nesërmen,
robëria përqafon lirinë, vuajtjet gjejnë shërimin
mjerimi i mbushur nga kupa e skamjes ngushëllohet në arsye
zbutet zhurma, hiqet vrazhdësia ,njomet ashpërsia.
Dita e nesërme quhet shpresë.
E shpresa nuk vdes kurrë !!!

Fjalet jane pak
te them ate qe shoh me sy
zemra me ben tak
deren e hap… ti je aty.

Yll qe shendrit kete nate
shpirtin me emocione ma mbush
je shkelqimi i galaktikes se pa mate
me ty yll sonte flen nje arush…
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Ra dhe kjo nate
prap nuk po shfaqesh Ti,
Sa merzi, e erret me duket
c’do gje kur s’je ti..

Sa veshtir e kam te jetoje pa ty
eh, sa merzi po ndjej, me beso,
E shkakun e trishte e di mire Ti,
Me je bere fiksim, larg teje s’po duroj!

Ra nata e une po prisja
Por, prap s’u shfaqe Ti,
Eh po ta dije sa te dua,
Kurre s’do te largoheshe me nga mua!

Qe diten e pare qe te pashe,
Ndjeva se te njihja vite.
Zemren time ty ta dhashe,
Beji c’te duash, mbaje a mbyte.!

Tani prej teje e roberuar,
N’ate thell’sine e syve te tu.
Krejtesisht jam dashuruar,
Si gorgona me detin blu.!

Gjithshka para teje humbi u be pluhur.
Akoma dhe ajri mban tenden arome.
E jetes time je trofeja me e bukur.
Dhe e tille zemer, do t’jesh gjithmone.!!! 

Nuk te shoh, por te kujtoj
Nuk te kam, por s’te haroj
Nuk do jem, por egzistoj
Nuk bej gjum, por te mendoj
Nuk je ti, por jane kujtime
Nuk jane lot, por jane vajtime
Nuk jane plumba, por gabime
Qe me vrane dashurine time…

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 1 nga 212