alen

Posts Tagged ‘poezi malli’

Kur u ndava me ty,
U ndava nga jeta.
Ne fjalet e tua
Dhimbjen ndjeva.

Nuk e di si te vazhdoj jeten pa ty,
Kur ti per mua je e vetmia dashuri
E di se do kthehesh prap tek un
Por shpresoj qe ateher te mos jet teper von.

Më ndodh te perhumbem mbi vale.
Te bisedoj me detin dhe henen.
Te flas me yjet dhe shkumen e bardh.
Shpesh me ndodhe te pres ardhjen tende.

Ndjej që nga syt më bulezojnë pika lot.
Shpesh kjo çudi me ndodh neper endra.
Ndodhe te kujtoj burbuqen qe me dhurove.
Ne vazo e ruaj si kujtimin me te shtrenjt.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Ne kete nate me shi
Brengat nuk pushojne
Zemra e merzitur
Lotet me pikojne.

Nga thellesia e shpirtit
Kendohet nje elegji,
Nje ze i pikelluar
Tretet neper stuhi.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Jam me ty ne cdo moment
dhe pse je larg un jam me ty
fytyren tende kame ndermend
imazhin tend e mbaj ne sy.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Mikja ime përshëndetje,
u bë kohë që s’të kam shkruar,
ndoshta gjatë ke pritur në heshtje,
dhimbjen time se ke harruar.
Unë vazhdoj të flas me natën,
ti me lotet flet e di,
brenda mallit kërkoj gjatë,
të gjej aty mëkatin tim.
Unë vazhdoj të flas me natën,
dhe lexoj dhimbjet e tua,
fjalë dashurie qenkan lotët,
ah kjo letër më mbeti këtu..

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.