alen

Posts Tagged ‘poezi 2014’

Sytë më lotojnë dhe drita është shuar,
Dua që të vdes, por zemra më rri zgjuar,
Ku do e gjej forcën të duroj kaq shume,
Pse kjo jetë po m’kthehet në vuajte pa fund.

Më verboi dashuria, dhe asgjë më s’shoh
Në vatrën e brengës, veten dot më se ngroh,
Më jane prerë forcat, asgjë më s’besoj,.
Kjo vetmi e shkretë shpirtin ma robëroj.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Nëse do ta dish sa mall kam per ty
Ngriji syte lart ne qiellin blu,
Nese sheh qe qiell që ka mbarim
Aty do te shuhet dhe malli im.

Mos i beso askujt,
Mos e urrej veten
Por me beso mua
qe per ty jap jeten.

Edhe pse je larg
Asgje sme pengon
Largesia na ndan
DASHURIA, na bashkon.

Nata nuk eshte e embel, sepse ti je larg
Sikur te isha afer teje nuk te kisha lene rehat,
Pak ishim puth e pak ishim kafshu
Deri ne mengjes ishim sakatu.

Një mesazh ma dergoj,
Dhe fillova ta lexoj,
Vetem dy fjale i kishte shkru,
Lidhja jon ka përfundu. Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

U ndane germat e dy emrave
Pikon gjaku i dy zemrave
Pikon loti i dy syve
U ndane zemrat e te dyve.

Te dua shume
Te dua pa kufi
Si do te jetoja une
Po te mos ishe ti.

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 1 nga 3123