alen

Arkiva për kategorinë ‘Poezi dashurie per MSN’

Ne fillim cdo gje ishte perfekte sdua qe te mbes e vetme perse me dhem shpirti dhe un skam qetesi perse nuk funksionoi gjith kjo dashuri.

Ne dasmen tende un do te vi
mos ma mbush ti goten me raki
se do ta mbush un me lotet e mi.

Largesia Eshte Armik, Se Dy Te Dashuruar I Ndane Per Jete.

Ah sikur te isha shtrat qe trupi yt te pushoj mbi mua.
Te mbaj te perqafoj e te tregoj sa shum te dua.

Shqiptarit mos ja jep doren, se ta mer krahun, mos irri me te mir, se luan si ka deshir, mos i thuaj TE DUA , se te thot : SJE PER MUAA!!!

A Thu Ndoj Herë Ti Ke Menduar,
Edhe Sa Të Tjera Ke Me I Tradhtuar,
Se Për Të Gjitha Ke me U Penduar,
Pusho Një Herë Dhe Ndalu Vet,
Mos Të Duket Vetja Sikur Mbret…

DjEmT JaN HaJnA Që Ta VjEdHiN JeTëN
E Më Në FuNd Të ThOjN TuNg Se E KaM TjEtRëN..

Dashurija asht si Temperatura,
Asht e Bukur si Natura,
Sa rritet e sa Ulet,
Dikush Fiton e dikush n´gulet,

Ik ,mos më mërzit ,më
Ik ,largohu ,përgjithmonë .
Nuk jam pjesë rezervë ,që
kur të duash të më rezervosh

Nese e do tjetren shko un nuk te ndal
nese te kam penguar te lutem me fal…

Kurr Mos E Pyt Djalin Se Sa Te Dashuron,
Se Aj Qe Te Dashuron Vet Te Tregon..!!!

Te jeshe vajze eshte veshtire qdo zemer e poshter te thot lamtumir…

Sa shume te deshta o moj dashuri por kurr nuk mendova se me del tradhti…

Sdi a e Ke Wrejt Qe Qdo Kufi e Ke Kalu Po un Wet Pasna Faj Qe Kaq Shum T’pasna Duru…

Ku Je Ti Qe NuK Po Te ShOh Qka Ke VeShUr Qe NuK Po Te NjOh EmRiN TiM NgA ZeMrA E HoQe PeR Se GjAlLi FlAk Me Doxhe…

Kurr mos të qesht zemra nëse e don tjetrën! Syt kurr mos tu qelshin nëse e shikon tjetrën!
Tu thafshin buzët nëse e puth tjetrën! Të zaft gjuha nëse i thu tjetrës ” TË DUA…

Ich schlisse die augen und treum von tir und stell mir vor tu ligst neben mir ich spüre dich
du spürst mich und sage ganz leise ich will nur dich…

Ste du me letra ste du me rrena por te du nga shpirti dhe zemra…

Sikur qielli te ish leter
dhe deti te ishte boj,
nuk do shkruja asgje tjeter,
veq se ty te dashuroj,
e di qe sje per mua
po deshta te them TE DuA…

-Per netet e errëta ti je DRIT,per jeten time ti je SHPIRT,per zemren time ti je GJAK, pa ty smund te jetoj ASPAK”.
»-(¯¥¯)-» тє ∂υα ѕнυмм «-(¯¥¯)-«
Dashuria esht mall qe importohet nga turqia dhe nuk ka garancion nga rinia…

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 1 nga 3123