alen

Posts Tagged ‘me mungon’

Ti dashuri, me jep jete,
ti dashuri me mban gjalle,
sa shume me merr malli per ty,
shpirt te tako shume rralle.

Ti dashuri me mban fort,
ne krhe kur me shtrengon/
gjithcka e imja te takon ty,
sa shume me mungon.

Sa me mungon dashuri,
ne cdo frymemarrje te mendoj ty,
s’ka cast e moment pa ty te jem,
dashuia jote me ben e forte te jem.

Sa me mungon o dashuri,
jetes ti i jep shkelqim,
me mungon edhe kur prane te kam,
prane teje me e lumtura femer jam.

Kur s’jam prane teje e s’di ku je,
Kur pran te therras e ti sme vjen,
Kur me sy te kerkoj e askund ste gjej,
Kjo zemer cmendet dot s’te gjen.

Cmendem kur dike tjeter afer ke,
Ai mendim, te qete aspak sme le,
Mendimi se ai shikim qe kerkoj,
Nje dite dike tjeter do e ngushelloj.

Cmendem ne kete kohe te mallkuar,
Me kohen e pashpirt qe aspak s’pushon,
Ajo kohe qe asnje cast s’di te ndaloje,
S’mendon se akrepat, jo gjithmone duhet t’i rrotulloje.

Per ty kam derdhur shume pika loti
ti je dhurata me e bukur qe me ka bere Zoti
te kam larg dhe nuk duroj dot,
cdo minute qe te kujtoj ty sy me mbushen me lot.
Dashuria ime per ty kurre sdo te ndaloj
deri sa un te mos jetoj
me mall e me zemer po te pres
po serdhe ti un do te vdes.

Çdo Dit pa ty, është si një dite pa diell,
Çdo mbrëmje pa ty, është si një nat pa yje,
Çdo orë pa ty, është si një jetë pa ndjenja,
Çdo minutë pa ty, është një minutë si mos te isha në jetë,
Çdo sekund pa ty, është si mos tmë rreh zemra.

Me mungon shume jeta ime, edhe pse je larg meje une te dua shume. Me ka marre malli per puthjet e tua, letadhatimet, perqafimet per gjithcka tenden, per ty o jeta ime. Rri dhe mendoj per te gjitha castet, momentet tona qe kemi kaluar. Nuk rrija dot asnje sekond pa ty. Nuk rrija dot asnje dite pa te pare, e tani qe nuk te kam prane cdo sekonde, cdo minute, cdo ore apo cdo muaj me duket nje perjetesi. Spo e besoj as vet se si po jetoj pa ty, nuk e di, por shume shpejt e di zemra ime qe do jemi bashke dhe nuk do te ndahemi kurre nga njeri tjetri. Do jemi shume te lumtur bashke pergjithmone. E di pse zemer? Sepse ty je princi i endrrave te mia. Ty je personi qe dua me shume ne kete jete. Nuk mundem te jetoj dot pa ty, te dua shume shume shume shume o jeta ime.

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.