alen

Posts Tagged ‘shpresa vdes e fundit’

Me thuaj si do ikesh,
shpinen do ma kthesh,
aspak pa menduar,
mua vetem te me lesh.

Si do ikesh me thuaj,
fare pa shpjegim,
kur vec ne zemren tende,
une gjeja strehim?

Nuk jam e humbur
sepse kam nje shprese
Nuk jam e vdekur
sepse kam nje jete.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Ne kerkim te nje ylli qe naten bie,
Me shpresen per te shprehur nje deshire,
Syte ngulur ne nje hapsire pa fund,
Papritur humbas dhe ndihem i lire.

Perpiqemi te themi, apo te mos themi,
ato qe kemi brenda vetes,
te lodhur nga mundimet,
titanike te dhembjes.

Bejme sikur e kapercejme gjendjen,
me mashtrimin e rradhes,
Ecim me tej, ne rrugedaljen pa dalje,
duke shpresuar, ne lojen fatale.

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.