alen

Posts Tagged ‘Poezi dashurie te dua’

Sa do doja qe sot
te ishe me mua
te me puthje dhe
te me thoje se sa me do.

Sa do doja
qe cdo nate
me ty te flija ne
dhe ne krahet e tu te isha.

Sa do doja qe gjithmone
prane te te kisha
qe kurre nga une
te mos largohesh.

Te njoha ne fillim
te njoha pa qellim
mu duke tipi im
me ty lidha dashurine.

Pa ty s’jetoj dot
pa ty jam kot
te dua me shume
se cdo gje ne bote.

Ndodhe ndonjehere
Te zhytem ne kujtime
Dhe ne ato rruge
Te te kerkoj..
Ndodhe ndonjehere
Te ndaloj kjo zemra ime
Dhe pastaj ritmin
prap te vazhdoj.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Sytë që mi ke ty
Si liqej të kthjellët mali,
Si magnet mua më tërheqin
Shiqimin në ta s’mund ta ndali!

Sikur uji që t’flladitë
Shpirtin që ta freskon,
Ashtu dhe shiqimi yt
Dhembjet mua m’i lehtëson!
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Te dua si askush ne kete bote
Te dua por nuk ta them dot
Te dua dhe ti nuk e din
E di qe kurre nuk do jesh me mua
Por un gjithmon do te te dua,
Te deshiroj si askend tjeter
Sa keq qe ti je me nje tjeter…

Te dua engjelli im
je qeliz e trupit tim,
Je gjaku ne damaret e mi
Do te te dua deri ne pafundesi.

Te dua shume
Te dua pa kufi
Si do te jetoja une
Po te mos ishe ti.

Je enderra qe shikoj cdo nate!
Je vdekja qe do me marre nje dite!
Je drita qe me ndihmon te shikoj!
Je e vetmja arsye per te cilen jetoj!
TE DUA SHPIRTI IM !!! <3

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 1 nga 212