alen

Posts Tagged ‘poezi dashurie 2015’

Vitet kalojn zemra qan
Si pike loti qe pikon
Heshtja vazhdon moj jeta ime
Sa shume me mungon.

Prane meje ti ishe,
Cdo dite kalonim
Netet pa gjume,
Me lozje e ledhatime pa fund.

Kujtoj castet tona
Rri e mendoj
Me lote ne sy
Per ty vazhdoj e mendoj.

Më ndodh te perhumbem mbi vale.
Te bisedoj me detin dhe henen.
Te flas me yjet dhe shkumen e bardh.
Shpesh me ndodhe te pres ardhjen tende.

Ndjej që nga syt më bulezojnë pika lot.
Shpesh kjo çudi me ndodh neper endra.
Ndodhe te kujtoj burbuqen qe me dhurove.
Ne vazo e ruaj si kujtimin me te shtrenjt.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Çdo Dit pa ty, është si një dite pa diell,
Çdo mbrëmje pa ty, është si një nat pa yje,
Çdo orë pa ty, është si një jetë pa ndjenja,
Çdo minutë pa ty, është një minutë si mos te isha në jetë,
Çdo sekund pa ty, është si mos tmë rreh zemra.

Atje ku bashkohen dy hënat
Atje, në asgjëkund
Dhe dashuria ime për ty
Atje e gjen një fund.

Ku dielli bëhet akull
E deti bëhet shkrumb
Dashuria ime për ty
Atje e gjen një fund.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Me fal zemer se ndoshta
me fjalet  e mia te lendova
me fal shpirt se ndoshta
nga dashuria te gjykova.

Me fal i dashur
vec per ty un mund te jetoj
me fal engjelli im
se pa ty nuk dua te ekzistoj.

Mos harro se vetem
ty te desha ne ket bot
mos harro se per ty
nuk mu ndalen kto lot.

Nje kujtim ne dore e mbaj
Nostalgji qe n’shpirt e kam,
Nje kujtim nga ajo nate,
ne cdo moment me ben te qaj.

Ti ke shku larg ke shku
Pa e lene as nje gjurme.
Se do t’kthehesh kam nje shprese,
Per c’do dit me malle po te pres.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Atje ku bashkohen dy hënat
Atje, në asgjëkund
Dhe dashuria ime për ty
Atje e gjen një fund.

Ku dielli bëhet akull
E deti bëhet shkrumb
Dashuria ime për ty
Atje e gjen një fund.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Do të doja qe këtë natë
ta kaloja në përqafimin tënd
por distanca e larget
është ajo që i prish planet
prandaj e urrej kaq shum largesin.

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 1 nga 3123