alen

Posts Tagged ‘poezi dashurie 2016’

Sytë që mi ke
Si liqej të kthjellët mali,
Si magnet mua më tërheqin
Shikimin në ta s’mund ta ndali.

Sikur uji që t’flladitë
Shpirtin që ta freskon,
Ashtu dhe shikimi yt
Dhembjet mua m’i lehtëson.

Nese lotet ne sy
te pikojne ngadale
kujto zemren time
qe dikur ta pata fale.

Nese e ndjen zemren
aq shum te lenduar
kujto si ndihesha une
kur me pate tradhetuar.

Nëse e mban këtë sms me don
nëse e fshin me adhuron,
po qe e lexon
nuk mundesh pa mua.

Nëse sma kthen
me simpatizon,
po ma kthen
me dashuron.

Zemra ime e vogël
bëj diçka për mua
se e di shumë mirë,
se sa shumë të dua.

Zemër të dua
Ty po të pres
Mos dashuro tjetër
Se për ty po vdes.

Si valët e detit
Si uji që buron
Dashuria jon
Gjithmon do vazhdojë.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

– Puthjet jane fjale qe nuk genjejne kurre.

– Mund te harrohet fytyra e te dashurit por asnjehre puthja e tij.

– Eshte me e lehte te japesh nje puthje se sa ta harrosh ate.

– Do desha te isha nje pike loti, qe te lindja nga syte e tu, te rreshkisja ne fytyren tende dhe te vdisja ne kraharorin tend.

– Ndoshta jemi shum miq per tu dashuruar, por nese nje dite ti do te takosh dike per tu dashuruar nese ai nuk do te jem un, do te doja te me ngjante.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Te dua me beso
Te prita mos harro,
Te gjitha per ty i lashe
Po ti ku je tash?

Eh sa mire Kur e ke njeriun
Qe te dashuron
Edhe vetem
Per ty po mendon.

Vitet kalojn zemra qan
Si pike loti qe pikon
Heshtja vazhdon moj jeta ime
Sa shume me mungon.

Prane meje ti ishe,
Cdo dite kalonim
Netet pa gjume,
Me lozje e ledhatime pa fund.

Kujtoj castet tona
Rri e mendoj
Me lote ne sy
Per ty vazhdoj e mendoj.

Nese ndodhesh ti larg meje
shpirti im nuk ka qetsi
nese nje dit zemra ime nuk rreh
dije se fajtori do jesh ti.

Une e di qe ti me do
ndaj dhe nuk merzitem fare
zemra ime eshte e sigurt
brenda zemres tende te madhe.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 1 nga 212