alen

Posts Tagged ‘Fraza dashurie’

Dashuria eshte si petalet e luleve, keputen nje nga nje nqs nuk i ujit ashtu sic duhet.
Dashuria eshte si nje uragan, te perpin te teren pa kuptuar se ku.
Dashuria eshte si shiu, kur bie gjemon furishem ama aroma qe le shiu pas ne toke eshte aroma me e embel dhe me e thjeshte.
Dashuria eshte si lotet, rrjedh ne gezim e ne hidherim.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Nese te kam dashur
Te kam dashur me t’vertet
Je i vetmi njeri
qe un dashuroj ne jet.

Te dua jeta ime
te dua sa t’kem jet
te dua pa pertim
se ke hyr thell ne shpirtin tim.

Te njoha ne fillim
te njoha pa qellim
mu duke tipi im
me ty lidha dashurine.

Pa ty s’jetoj dot
pa ty jam kot
te dua me shume
se cdo gje ne bote.

Te dua si askush ne kete bote
Te dua por nuk ta them dot
Te dua dhe ti nuk e din
E di qe kurre nuk do jesh me mua
Por un gjithmon do te te dua,
Te deshiroj si askend tjeter
Sa keq qe ti je me nje tjeter…

Mos i beso askujt,
Mos e urrej veten
Por me beso mua
qe per ty jap jeten.

Edhe pse je larg
Asgje sme pengon
Largesia na ndan
DASHURIA, na bashkon.

Një mesazh ma dergoj,
Dhe fillova ta lexoj,
Vetem dy fjale i kishte shkru,
Lidhja jon ka përfundu. Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Sa yje ka nata
Smund ti numerosh
Se sa shume te dua
Ty smund ta besosh
Kete qe po ta shkruaj
Mos ja shkruaj askujt
Se zemra ime seshte e gjithkujt.

Hapi syte e mos i mbyll
Une jam diell e ti je yll
Kur ti qesh un behem ze
Mos mendo se do te le
Kur ti qan un behem lot
Ste nderroj me askend ne bot
Ti je gjumi un jam endrra
Ti je shpirti une jam zemra
Ti je djalli un jam drita
Ti je jeta qe une e prita
Mos mendo se te harroj
Kur je i vetmi ne bot
Qe te DASHUROJ

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 1 nga 212