alen

Arkiva për kategorinë ‘Histori dashurie’

E heshtur qëndroj pranë dritares! Hedh shikimin dhe mijëra mendime më shkojnë vërdallë! Një mister dhembjeje në kraharor më ndizet si vullkan, kur shikoj se jashtë fillon te bjerë shi!
– Renkoj se ty te lag baba !

Kam menduar shumë per ty! Dhe ndjehem e pikëlluar! Ndjehem e ngarkuar mall e dashuri per ty, pikërisht çdo çast, edhe keto ditë te përvjetorit të katërmbdhjet! Baba! Të them se më mungon shumë! Shumë!

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Edhe nje dite e re ne vargun e jetes, edhe nje dite rendon mbi supet e mia, e gota ime eshte e mbushur plot, njera gjysem me helm e tjetra me lot. I kalova ditet sikur ne erresire, jeta po me iken si dheu nder kembe, vdekja me eshte ngjitur dhe nuk ik dot, sa ka helm ne gote, ka edhe lot. Ne ditelindjen time kam hapur nje grope, hallet e jetes time ne te dua ti mbyll dhe goten e helmit se bashku me lot do ta hedh ne te, ne jeten e kot. Shume vite i kalova dhe sa jane ne radhe, ne nje lufte te gjate ne balle me furtunen, une tani po shkoj kah, fundi i jetes.

Ty..  Sikur te ishe prane meje do te ishte krejtsisht ndryshe sepse me ty e kaloj pjesen me tbukur tjetes time, jeta ime pa ty sdo te kishte kuptim dhe qe te ket Zoti te dhuroj ty. Ty jetaa ime ti shpirtii im je gjithcka qe un dua dhe kam.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

– E dini pse s’më pëlqen të bie në dashuri? Thonë se ç’do gjë që bie, thyhet. Unë nuk dua të thyhem. Nuk dua të jem si ato vajzat që gjithë kohen janë me telefon në dorë duke folur me të dashurin. S’dua të jem ajo vajza që raporton tek i dashuri për lëvizjet që bën sikur të raportonte në polici. Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Me mungon shume jeta ime, edhe pse je larg meje une te dua shume, me ka marre malli per puthjet e tua, letadhatimet, perqafimet per gjithcka tenden, per ty o jeta ime. Rri dhe mendoj per te gjitha castet, momentet tona qe kemi kaluar, nuk rrija dot asnje sekond pa ty, nuk rrija dot asnje dite pa te pare, e tani qe nuk te kam prane cdo sekonde,  cdo minute, cdo ore apo cdo muaj me duket nje perjetesi. Spo e besoj as vet se si po jetoj pa ty, nuk e di, por shume shpejt e di zemra ime qe do jemi bashke dhe nuk do te ndahemi kurre nga njeri tjetri. Do jemi shume te lumtur bashke pergjithmone. E di pse zemer? Sepse ty je princi i endrrave te mia. Ty je personi qe dua me shume ne kete jete. Nuk mundem te jetoj dot pa ty, te dua shume shume shume shume o jeta ime….

Me mungon shume jeta ime, edhe pse je larg meje une te dua shume. Me ka marre malli per puthjet e tua, letadhatimet, perqafimet per gjithcka tenden, per ty o jeta ime. Rri dhe mendoj per te gjitha castet, momentet tona qe kemi kaluar. Nuk rrija dot asnje sekond pa ty. Nuk rrija dot asnje dite pa te pare, e tani qe nuk te kam prane cdo sekonde, cdo minute, cdo ore apo cdo muaj me duket nje perjetesi. Spo e besoj as vet se si po jetoj pa ty, nuk e di, por shume shpejt e di zemra ime qe do jemi bashke dhe nuk do te ndahemi kurre nga njeri tjetri. Do jemi shume te lumtur bashke pergjithmone. E di pse zemer? Sepse ty je princi i endrrave te mia. Ty je personi qe dua me shume ne kete jete. Nuk mundem te jetoj dot pa ty, te dua shume shume shume shume o jeta ime.

Mendoj që dicka t’i dhuroj,
Një strofë,apo vetëm një varg.
Ose një poezi t’i dedikoj,
Por edhe kjo për të është pak.

-Po cfarë mund të të dhuroj tjetër?
Asgjë,asgjë tjetër nuk kam për ty,
Përpos vargjeve në një letër
Dhe shpirtit tim,t’mbushur me vetmi.

Vret edhe e mira.Kufiri duhet edhe per miresine,,se sic do gje tjeter po e kalove masen kthehet ne te kundert,,, gjithmone kam pyetur veten pse vuajne te miret???,,mos ndoshta nuk njohin masen e dhurimit ..japin dhe harrojne te kthejne koken mbrapa per te pare kush jep per ta..dhe duhet nje njeri i keq qe te bej te kuptosh qe gjarperin po te erdhi ne shtepi ose vrije ose nderro shtepi,, po nuk pate mundesi ta vrasesh..

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 1 nga 612345...Fund »