alen

Archive for May, 2015

Ende zerin ta kujtoj
Ende une te dashuroj
Ti ishe jeta ime
Ti do te jesh Anjeza ime.

Anjeza te lutem kthehu
Zemra pasqyren e theu
Anjeza te dua
Dhe pse nuk je me mua.

Anjeza dashuria ime e par
Pa ty dita s’me shkon mbar
Anjeza eja eja, te prese
Se pa ty nuk kam jete.

Ç’t’i bëj lules që hedh shtat,
në pagjumjen time, ç’do nat’,
në kraharor rrënjosur,
me aromë shpirti parfumosur.

Ta ujis me kujtime,
ta ledhatoj,
me puhizë të frymës sime,
ta këpus e të ta fal.

Por, s’e di
në më pret ende zgjuar,
se do vija shpejt e shpejt
me lulen ndër duar…

Ne zemren time
Je ndjenja me e paster,
Sa here qe iken larg
Zemra te kerkon afer.

Te adhuroj me shpirt
Se ti je jeta ime,
Personi qe e mbush
Me jete qenjen time.

Atje ku bashkohen dy hënat
Atje, në asgjëkund
Dhe dashuria ime për ty
Atje e gjen një fund.

Ku dielli bëhet akull
E deti bëhet shkrumb
Dashuria ime për ty
Atje e gjen një fund.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Duke ecur ne bregdet
ty te mendoja ate nate,
sa shume dhimbje percillte nata
por ti se di, je shume larg.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Me more ne krahe
fort me perqafove,
gjithcka do behet mire me the,
baske me mua lotove.

Me dhe force te perballoj
gjithe sfidat e jetes time,
dashuria ime e madhe,
kuptimi i jetes time!

Copëza të vogla kujtimi,
Hapa vallzimi, muzikë, shpresë
Trokasin në dyer “gëzimi”.
Dhe ëmbel thonë ” Mirmëngjes”.

Mirmëngjes dashuri,
më lumturon kur të kam pranë,
Do te bëj gjithçka për ty,
do i dilja detit anë e mbanë!

Per ty dashuri nje leter shkrova,
ndjenjat e pastra aty i shtrova,
nje pende e nje flete mua mu desh
dhe fleten mbusha pa lene asnje rresht.

Per ty dashuri qe nuk e di
Nuk i di ndnjenat e mia,
po vuaj un cdoo dite,
te lutem me shiko dhe ti mua!

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 1 nga 212