alen

Atje ku bashkohen dy hënat
Atje, në asgjëkund
Dhe dashuria ime për ty
Atje e gjen një fund.

Ku dielli bëhet akull
E deti bëhet shkrumb
Dashuria ime për ty
Atje e gjen një fund.

Kur të gjesh fundin e botës
E tokën ta bësh dy
Atëherë dhe mund të masësh
Atë ç’ka ndjej për ty…

Në ndodhtë apokalizëm
Mbarë botës, shkatërrim
Atëherë gjithçka do zhduket
Por jo ti nga shpirti im…


4 Komente për “Atje”

 • bibita:

  Shum mir se dashuria e par po harrohet

 • Fatbardh:

  poezi dashurije

 • Liana:

  E vertete nje dashuri nuk harrohet sepse edhe mua me ka ndodhur

 • lina:

  Jeta paska shum sporova, une kam besu shum ne dashurin time .as nje her nuk e kam menduar se me shkatrron mua me tradhton, pse jeten time ma shkatrroj me lendoj me ka bar me vujt, ai person se te don nuk te tradhton nuk te len ne dor gjithkujt, zemra ime me asht kalle si zjarri nuk po muj me doru ndaj tradhtis se ma beri, o Zot i madh as nje njeri mos e past fatin si une as nje njeri mos ju shkatrroft jeta si une, jam hyr ne dhe per se gjalli nuk mendoj se bahet mir per mu kur shpirti më asht ceptu shum jam keq une Zoti paft per te gjith ( Amin)

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.