alen

Duke ecur ne bregdet
ty te mendoja ate nate,
sa shume dhimbje percillte nata
por ti se di, je shume larg.

Kujtimet treten si rera ne det
qe ate nate me sme therret,
cfare ndodhi valle me ne te dy,
ku humbi e gjithe ajo dashuri?

Ndjej mall per kohen e kaluar,
per shetitjet tona ne bregdet,
te kapur dore per dore ecnim ne,
e sonte une po eci vet!


16 Komente për “Mall”

 • gentijana:

  sa e mir qe eshte kjo poeziiiiii dankeshon

 • Gerti Metalla:

  Bravooo kjo poezi me ka pelqyer shummm…

 • lina:

  Familja ime ju dua shum ne jeten time per mua jan “zoti” dhe ju qe me mbeshtetni dhe me perkrahni gjithmon, une nuk ju harroj kurr se jeni pjes e jetes teme qe jam rritur me juve, ndonje her me keni bertitur por e kini pas per te miren teme ama nuk me ka dalur keq. shum falminderit zoti qe asht me mua edhe ju familja ime, Baba. Nana. Blerimi Ardita.Byli.Dani. serveti Floriani. Florenti.te gjithve ju dua shummmmmmmmm.

 • sara:

  Shumm ebukur kjo

 • do e kuptosh:

  sh e bukur

 • arber:

  Shum e bukur tamam per mu edhe per dashnin teme

 • lina:

  jeta paska shum dhnime kur te jesh beqare je shum e lumtur, se kerkush nuk te ban me vujt.. mos u dashuro as mos u marto me nje njeri qe nuk te don me shpirt. se ai ta shkatrron jeten te len e nuk lodhet per ty. ai person qe te don nuk te tradhton nuk te ban me vujt dashuria te koka mashum lot se gzim dashuria te koka shum e keqe per do persona nuk jetohet me do njerz qe ta shkatrrojn jeten qe ti prishin andrrat njeriu ish shum i fort po durojka gjithshka deri sa te plaset zemra ne jeten teme veq nje person ka ekzestu dhe ai gjithmon ka me mbet per mu edhe pse me ka shkatrru krejt zemren ma ka thy shum une veq prej zoti kam durim dhe desheroj te vdes ndoshta plagt e zemres kan mem poshu pergjithmon

 • lina:

  Ne jeten teme as nje her ma keq nuk jam kan si qitash, boll jam i zhgenyr, nga njerzit qe i kam dashur me shpirt. perse me lenduan perse me shkatrruan perse andrrat e mija nuk u ralizuan qfar mekati bera ne kete jet o zot, jam mondu per te gjith njerzit me kan mir o zot ty po te drejtona ti je deshmitari i jetes time as njeher nuk kam lendu as tradhtu e zemra ime mu ka ceptu perse me erdh kjo dit me vujt per personi e zemres teme qe e du shum ma mir me vdek mem poshu dhimt e shpirtit tem

 • lina:

  Fati im keshtu qenka, me vuatje idhnim tradhti. kam mendu se kam me qen e lumtur ne kete jet. por ish genjeshter zemra ime me asht ceptu. jeta ime me asht shkatrru, ne rend te par i kam besu dashuris se kam menduar se me vjen kjo dit une jam gjall por me shpirt zemer dhe trup jam e vdekur as nje njeri mos e pat jeten si une zoti ja dhasht lumturi atyre njerzve qe nuk lendojn zoti paft per te gjith…..Amin.

 • klodi:

  shume e bukur

 • lina:

  warum nicht mit der liebe? warum verheiratet mit mir…..wenn sie nicht lieben?, mit wurde betrogen. mit hat zerstört mir….ich habe auch ein herz
  warum mich verraten?

 • lina:

  Ai njeriu se hin gjyna prej personit,qe e ka dashur,ne jet kurr zoti nuk ka per ta falur, mos ban shka te kana se gjan shka skana, mos ja shkatrro jeten e nje vajze se kurr har nuk ki me pah prej zotit.dhe mendo shum mir qysh ta dush diken dhe e kqyr ajo te don dhe te kqyr. mos mendo se jam vetun por e kam pesoni ma te dashur ne jeten time (All-llah).

 • lina:

  Ai njeri se hin gjyna per pesonin se eka dashur ne jet, kurr zoti nuk ka per ta falur.mos ban shka te kana se gjan shka skana.mos ja shkatrro jeten e nje vajze se har nuk ki me pah prej zotit, dhe mendo shum mir qysh ta dush dike e kqyr ajo te do dhe te kqyr, mos mendo se jam vetun por e kam dike qe jam e mbeshtetun ai quhet (All-llah) kurr nuk do te jes vetun,

 • lina:

  te kam besu ty shum.as nje her nuk kam mendu se me tradhton me lendon ne shpirt,nuk jam ma ai njeri si jam kan se jeta mu ka ndrishu, jeta ime me asht shkatrru krejt nuk besoj kurr ma ne dashuri, o zoti im ti je e vetmja shpres per mua as nje njeri mos e pat fatin si une ata njerz se lendoj e shkatrrojn jeten e tjeter kujt kurr har nuk kan me pah prej zotit….

 • adelina:

  Shum e bukur shyqyr zotit sme ka ndodh dicka etill ne jet

 • marsi:

  Mos kujto se jeta mbaroi keshtu kam qen dhe un dikur ndihesha e vdekur dhe me dukej sikur gjithcka mbaroi x mu por me trup jetoja dhe merrja fryme kot por Ai qe te Don ste len kurr por te Le si legen dhe vazhdon jeten e tij si kurvat seg me deg…..dhe kete e kam vertetu me njeriun qe kam tani prane Ai me Don me shum se jeten e tij Le jeten X mu cdo gje zoti sheh ne kete bot un un Jap zemren me te dyja duart X te sikur te jete gjeja e fundit qe do bej ne kete jet nk thone kot zoti vonon por kurr nk harron

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.