Mireseerdhet ne Poezi Dashurie

Pershendetje dhe mireseerdhet ne faqen tone! Nese jeni duke e lexuar kete keni kerkuar per poezi dashurie, ne faqen tone mund te gjeni poezi dashurie te ndryshme ose edhe te na dergoni permes facebookut. Ju falemidnerit.

Tag Archives: Poezi Dashurie Per Ty

Shpirti im

love-150x150Shpirt mi jep Syt te te shoh sa e Bukur je , se Zemren e di si e ke . . .
Shpirt mi jep Buzet të ti ndjej , se të ëmbla e di se i ke . . .
Shpirt ma jep Lumturin , se un pa ty nuk jam i Lumtur . . .
Shpirt ma jep Gezimin , se Gëzimi im je ti . . .
Shpirt më jep ndriçimin e rrugen , se pa ty ndodhem ne Tunel . ! .
Shpirt më bej Trëndafil , se ti per mu je Tulipan . . .
Shpirt mos më bej te Vuaj , se do Vuajsh më shum . ! .
Shpirt mos më thuaj ste Dua , se un të Adhuroj . . .
Shpirt të dua se je e vetmja për Mua , pse nuk jam un ashtu per ty . ? .
Shpirt te dua se kam prëgatitur nje Dhuart per ty ,a pranon kët unaz për Dashuri ??

Te dua zemra ime te dua shume e di

sweet-love-live-wallpaper-free-923842-1-s-156x156te dua zemra ime te dua shume e di
si peshku pa uje pa ty nuk mund te rri.
edhe pse ti nuk me beson
kjo zemer vetem ty te don.
te shpresoj qe kete nje dite ta kuptosh
dhe ne krahet e mi me vrap te vraposh.