alen

Posts Tagged ‘vdes per ty’

Dy zemra u deshen dikush i pengoi,
Dy fjale u thane askush si degjoi,
Nje dashuri e lene ne harrese,
Dy zemra te ndara, nje shpirt i pabese!

Do te isha me ty nese ti do me kerkoje,
Do te doja shume nese ti do me doje,
Po tani qaj per ty se me lendove.
Mund te vdisja per ty por ti kurre se kuptove!

Pranveren qe vjen
ty do te pres
dhe gjithe pranverat e tjera
derisa te vdes.

Kur ti te kalosh
kthehu te varri im
me thuaj qe me doje
dhe qe ishe shpirti im.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Nese deti do te thahet
kjo eshte cmenduri
Nese zemrat do te ndahen
Kjo esht fatkeqesi.
Nese shpirti do tme dale
kjo eshte lumturi
me mire te jem e vdekur
se sa larg nga ty!

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.