alen

E vetmja dashuri
Te dua te kam thene
S’kam menduar per me te lene
Kur me the te dashuroj
Me premtove se ste harroj
Vajti mire kjo dashuri
Ishim te dy shume te ri
Zemren time ta kam dhuruar
Dhe gjithmone te kam dashurar
Gjithmone ty rri ne krahet e mi
Se ti je e vetmja dashuri.


36 Komente për “E vetmja dashuri”

 • Nje kujtim ne dore e mbaj
  Nostalgji qe n’shpirt e kam,
  Nje kujtim nga ajo nate, ne cdo moment me ben te qaj.

  Ti ke shku larg ke shku
  Pa e lene as nje gjurme.
  Se do t’kthehesh kam nje shprese,
  Per c’do dit me malle po te pres.

  Ate kujtim qe ti ma dhe
  Eshte kujtim qe ne gisht e mbaj
  Permes saj kurre s’do te harroj
  Syte e mi jane mbushur vaj.

  S’me beson sa shume te du
  Sa te jet jeta do te pres
  Ate unaze qe ti ma dhe,
  Eshte kujtim qe kurre nuk vdes.

 • JE I VETMI

  Ti je i vetmi ne bot per mua
  Je i vetmi qe me shum te dua
  Je i vetmi qe kujdesesh me shum per mua
  Ti me do e un te dua kjo esht dashuri ty e mua

 • a ma leni me ju qiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii juve qika a aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 • jo s’mund te harroj jo nuk mundem kthehuu ti prap un po te lutem mos me le ti vetem jo kthehu te lutem mos shko 🙂

 • Hape pak zemren // te lumte mos vajto
  hape pak dritarën // e qellin shiko
  hape pak letren // e fjalet mi lexo
  t´kam perjet n´zemer // e ti mos harro
  pse jetojm kaq larg // asgja sna pengon
  se kyt shpirti jem // veç per ty po jeton
  Sa lule ka pranvera // te gjith kan arom
  lulja ma e bukur // asht dashnia jon

 • Sedi pse po tutem // a thu un po vdes
  e kam vetbesimin // gjithmon un ty t´pres
  Mbylli syte nje here // Bane zemren gure
  Haroj avanturat // se un u bana burre
  Nese s´me mer mua // mbaje kujtim .
  Nese te lind djal // venja emrin tim..
  Nese je shqiptare // shqiptare qendro
  Nese je tradhetare // ma mir tash ti shko..

 • flor-----fiitt:

  zemer te duaaaa jam i vetmuar te press te ktheheshhh shumm shpejt sepse dita dites zemra po me rrhe fortttt e me fortt nuk mund te perabolloj gjith ket shtypje qe me shtrengon ne zemren timme ♥ ♥

 • mc problemi:

  qeto qika bohen kishe sdojm veq mos mujshin se karin ta kafshojn

 • donaaa:

  »-(¯¥¯)-» тє ∂υα ѕнυмм «-(¯¥¯)-«

 • E DASHUR NENA IME Vec per ty me ka marr malli… Sado larg qe un jetoj vec per ty o NEN mendoj…..pritem te lutem mos me tradheto…Behu e forte e qendro….Ah o shpirt, o zemra ime sa doja te te kisha prane ne keto momente….. keto kujtime ma mbyshin me merzitje zemren…..kujtoj keto dite shtatori dhe malli per ty me merr, sic erdhen kohet ku kubret i shkrete na ndau….te kujtoj me mall o nene dhe mezi pres te te takoje……

 • zeshkanja:

  te dua te dua per ty po vuaj

 • mirsa:

  dashuria ska fund o per ty shpirti im finnian vertet ne ty kam ran ne dashni nuk ka lidhje feja se je amerikan e un jam shqiptare por zemra jem veq ty te don askund tjeter smund ta deshiroj

 • lili:

  prap po te pyes ty moj han qe tan botes i jep drit mos ma pe kun timen nan kashum koh qe jom tuj e prit,nena jote tkujton ty saher malli e molis ti puth etshe njatasy ne vegime te vetmis

 • lili:

  ty marre dduhet me te ardh
  se dikush munet me te then edhe motres tende

 • po ta jap fjalen
  po ta jap besen
  se do te martohem
  se da mar deftesen

 • Te dashuroj dy syyt e tua
  si nje djell lindon pr mua
  egzistoj se te duaa
  te jetooj me puthjet e tuua

 • emra:

  hej mos me harro viq ty te ka desht edh pr te dau aa viq sene me le me qi pak

 • emra:

  hej te dua shummmm ty edh mso em le t e luutem shkurta zemra ejm te dya me zemra edh me shpirt te qe e kam ne fit tim te dau edh kur nuk i harij puhet e ty se mi ke jep ti mua

 • erma nga peja boss:

  leeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

 • vera:

  i hope you going to like this

 • Egzonna:

  Dit e Re per Mu ama pa dashnin e vieter
  Sot 1 muaj qe iena nda ama un s`mui me dasht tieter..
  Kem jetu per nioni tietrin e kem pas veq 1 qellim
  2 Zemra 1 Dashni bashK deri n`perfundim..
  Deri sa un iom Gjall zemer ti jeto per mu..
  eh kur t`vdes jeto me Kuitemet qe bashK kem kaLu..
  Une Kur s`kom me t`harru Gjithmon n`zemer Kom me t`maiit..
  tiert qeLLimin e arriten na shtinen 2-ve me kait..
  1 Lot um piKoi tu ti shKruu qeto fjaL..
  a iom ala n`ket bot per ty e vetmia vajZ..??
  Besomm malli m`ka marr edhe 1her me t`perqafu..
  me t`puth me t`Ledhatu eh me t`kallxu qe sa shum te du..
  sa Keq qe s`ie ma me mu besom shum ie tum munGu..
  s`ka mashkull n`ket bot qe ty mun me t`zavendsu..
  si Kuitim ne tatu ke mbet n`doren temm..
  sa her qe e shtrenGoi Besom Zemra po m`dhemm..

  Un Hala Jetoi Per ty edi qe se din..
  edi qe ie i knaqt se t`kom pa me vet`dii..
  a vazhdon pa mu pa fjaLen tem T`duu..
  a Ki zemer me m`thirr eh mem thon st`kom harru..
  a e ki nai Kuitim qe neishim n`or te vonna..
  n`parkin ton t`vieter Kur i faLem ndieniat tona..???
  Kreit pi mai men se haLa t`dashuroii..
  me zemer iom ferr ama ty nuK t`harroii..
  Pse ashtu pse Kshtu per ty tiert um vessin..
  s`po di qka me thonn s`po di kuit t`ia kallzoi stresinn..
  jenii dasht shum kreit ma boinn un t`Kuptoii..
  un zdi tieter qKa veq dashnin tonn ta shLoii..
  pa ty s`paska gja tash jeten un e pashh..
  e Kuptova qka o me dasht ani s`Ka Lidhie ani ndasht..
  Ti rruie mir veten se Dashnin ton se Gjui
  edhe nese st`kom ty unn n`thellsi n`shpirtt e rruii..

  Vnoie doren n`zemer nashta t`piKon Loti..
  Sa t`du une ty edin vetem Zotti..
  Pa ty nuK ndron Moti..
  Pa ty nuK Kom Jet..
  Pa ty un Kom met si 1 Lule e shKret 🙁

 • bleona:

  askush se
  harron
  dashurin e
  par

 • ne dasmen time dua te jesh pjes maresh dua ta shofish cfar grue ke pat shanc te marresh… por t lutem mos me fajso mue se dashuriin timee e pate ne duart e tuaa <3 <3 🙁

 • Besa.:

  E di se te kam shoke, e di se me ke shoqe, u e beri perendija mes nesh lindi Dashuria, ndoshta ste pelqe, ndoshta te nervozoje, po ta them te vesrten shume te Dashuroje.

 • E di se te kam shoke, e di se me ke shoqe, keshu e beri perendija mes nesh lindi Dashuria, ndoshta ste pelqej, ndoshta te nervozoje, po ta them te vesrten shume te Dashuroje.

 • Të dua
  Dhe ti me done
  Dashuria mes neshe nuk ka mbaruare
  Une jame large e ti je large
  Nuke te arroje nuke me ke arruare

  Dashuri mes neshe

 • mbi dein e qet lundronte nje flet aty shkruante te dua zemer per jet

 • Kiki:

  Nese per Mua mendon nji leter. Ma dergon
  Nese me zemer Me don thirrem ne Telefon
  Zanin ta ndegjoj dhe do Te tregoj qe Shum Te
  Dashuroj dhe Kur Nuk do Te harroj Diamant

 • Endroit tahiri:

  Pershendetje te gjidhve nga nje zemer e lenduar

 • leona:

  nese ti je larg u nu te pres pse te je toj me mir te vdes dua te behem filgjan te rri pran buzve tua seher te pish kafe dafin te me puthesh mua

 • flora afrim:

  Ti flasesh dikujt qe nuk ndjen per ty
  Eshte njesoj si ti flasesh nje guri

 • flora afrim:

  te dua ty ma shum se veten tim por ti shkove me tjeteren mua me lave vet tu menu per ty jeta ime veq nje maje ne mend se te dua shum ku do qe je ti edh une…..TE……DUA…SHUM….TY………A f r i m.

 • Tola:

  ♥*.★ • • . • • ★ • • .♥*. Mos Qaj Per Mua .
  ♥*. • • ★ • • . •★♥*.♥*.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta nje dite, ne te ardhmen.
  ♥*.☆★.•°•.☆♥*.Ti perseri, do te kthehesh
  ♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Por gjalle, mua te mjeren
  ♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.S’besoj se do te me gjesh.
  •♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Mbi varrin, ku une prehem
  ♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Me keqardhje, do te lotosh
  ♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe ikjen tende, prej meje
  ♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Perjete, do ta mallkosh
  ♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, shume i permalluar
  ♥*..☆★.•°•.☆♥*.Portretin tim, do ta kujtosh
  ♥*.☆★.•°•.☆♥*.Kur mbi pllake, te gdhendur
  ♥*..☆★.•°•.☆♥*.Emrin tim, do te lexosh
  ♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Si kurre, ndonjehere
  ♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*. Do te ndjehesh, fajtor
  ♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Per zemren time, te mjere
  ♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Qe ti vete e copetove
  ♥*.☆★.•°•.☆♥*.♥*..☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, per te paren here
  ♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Mua falje, do te me kerkosh
  ♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Por pergjigjen time, nen dhe
  ♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.S’do mundesh, ta degjosh.
  ♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Do te te fal, apo jo
  ♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.As vete, nuk e di mire
  ♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Pasi atehere, shpirti im
  ♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Do te jete, plotesishte i shkrire.
  ♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.♥*..☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, do te mbjellesh
  ♥*.☆★.•°•.☆♥*.Mbi dheun e varrit tim
  ♥*..☆★.•°•.☆♥*.Me qellim qe ato te celin
  ♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Si kujtim, per dashurine
  ♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.♥*.•°•.☆★.•°•.☆ ♥*.Por lulet, do te vyshken
  ♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe pa gjethe, do te ngelin
  ♥*.☆★.•°•.☆♥*.Edhe me gjak, po ti ujitesh
  ♥*..☆★.•°•.☆♥*.Ato kurre, nuk do te celin.
  ♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta naten, do te me presesh
  ♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Ne enderren tende, te trokas
  ♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Por edhe ne qofte se vij
  ♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Asnje fjale, nuk do te flas.
  ♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Me hijen e vdekjes, do te vij
  ♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe syte mbi ty, do ti zgurdulloj
  ♥*..☆★.•°•.☆♥*.Frike ne zemer, do te te shtij
  ♥*.☆★.•°•.☆♥*.Derisa ty, te te tmerroj
  .♥*..☆★.•°•.☆♥*.♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Ndaj, po deshe te jetosh
  ♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Ne heshtje i pa shqetesime
  ♥*.•°•.☆★.•°•.☆ ♥*.Ben mire qe te harrosh
  ♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Mua dhe dashurine time.
  ♥*.★.•°•.☆★.•°•.♥*.♥*.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, vetem atehere
  ♥*..☆★.•°•.☆I ♥*.qete, do te jetosh
  ♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe shpirtin tim, nen dhe
  ♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, nuk do ta trazosh!!!

 • Tola:

  E ndjej mungesën tënde sonte,
  më shumë se kurrë,
  më ka marë malli shumë,
  ka ditë që s’të kam parë.

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.