alen

Nje bilbil i bukur shume net po kendon
Dashurin e humbur me lot po e vajton
Ai bilbil i bukur mee ze qe po qan
Dashurin e humbur me lot po e lan
Ate bilbil te gjore
Ska me kush qe e ngroh
Plaget e tij ne zemer ska me kush qe ja sheron
Ai bilbil dale nga dale po dobesohet
Zemra e tij ngadale po dobesohet
Vajto bilbil vajto, per fatin tend te zi
Se edhe mua me ngjau…
E njejta “TRADHETI”


27 Komente për “Poezi dashurie per ty”

 • jeta … din per mua por une nuk di per te

 • Nje bilbil i bukur shume net po kendon
  Dashurin e humbur me lot po e vajton
  Ai bilbil i bukur mee ze qe po qan
  Dashurin e humbur me lot po e lan
  Ate bilbil te gjore
  Ska me kush qe e ngroh
  Plaget e tij ne zemer ska me kush qe ja sheron
  Ai bilbil dale nga dale po dobesohet
  Zemra e tij ngadale po dobesohet
  Vajto bilbil vajto, per fatin tend te zi
  Se edhe mua me ngjau…
  E njejta “TRADHETI”

 • nese nje dite me ke dashur
  mbaje si kujtim djale kur te
  lindesh veri emrin tim
  kur te ritet te behet per martes e vajzen time do te shpall fejes
  se prindrit e tyre u ndane pergjithmon
  le ta vazhdojn ata dashurin tone

 • gonn–T’kam dasht me zemet t’kam dashut me shpirt
  Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
  Nje zemer e pata dhe ate ta fala
  Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
  Me fjal me the te dua
  Me zemer me the sje per mua

 • Kur tyy te thonnn se ndrrova
  jet mos u mundo per meemm
  gjet gjeje nje arsye,
  ngushlloje veten
  Pejjj sott e Tutje Pa
  Muu E`kalonn jetenn

 • TE DUA
  une nuk do te isha ky qe jam
  si kur ty mos te kisha pran
  nuk do ti gezohesha kesaj jete
  sikur ti te mos ishe pran meje

  dhe te lutem shume
  te me shikosh syte e mi
  me lotet sikur lume
  qe te shohin vetm ty

  te lutem me qendro pran
  se veq ty te kam
  e nese ti shkon nga une
  per mua jeta merr fund

  te lutem me degjo mua
  se e kam vetm nje fajl per ty

  TE DUA

 • do te dua gjithnje do te jesh si nje plag ne zemren timee qe sdo te me sherohet as nje her tani keto fiaj qe po i shkruaj me dhimbje ne zemer kom qef ta di si je si jeton ku gjindesh dua tsho edhe nje her me sy ti tregoj te gjitha po ja qe fati deshti kshty une nuk deshta t`ndodhte keshty isha njeri me i lumtur ne bot me ty
  e dashur ste harroj as nje her gjithmon dotet kujtoj me lot ne sy fund L………

  ……………………………………………………….
  pas pak ajo u shpreh dhe shkroj keshty
  ………………………………………………………
  g….
  Me Ty i Perjetova t`gjitha
  i perjetova t`mirat edhe
  t`kqijat ..
  po tani erdhi momenti
  që të braktis nuk deshta
  keshtu tdodhte . po ne
  si perkasim njeri-tjetrit
  ti e din që të dashurova
  me gjith forecen e jetes time
  ti e din se gjithqka e imja ishte
  edhe e jotja ti e din që jeten
  ta kam pas fal une tdu ende
  po mua familja ime sme lejojn
  Që të jom me ty .
  krejt i kisha jap mandej edhe jeten
  time vetem tëtë shoh edhe nje her tët
  tregoj që te dua edhe per ty ende vuaj
  mfal qe keshtu të lendova më fal pa prit mas
  nga ti u largova, po nuk eke veq ti veshtir
  po e kom edhe une ashtu si ti –
  vetem ne ty gjithmon jam mbeshtet vetem ty
  tkom pas ghithqka n jet ,pse a thu lotete
  smu ndalen kurr. Qfar fati kisha pas un
  o zot si mundem t`jetoj pa dashurin time
  si mund ta kaloj ket vujtje qe e kom
  mbrenda n shpirt o zot me jep durim
  dhe Forc .
  m ndihmo perndi se ardhmrija ime
  ska ma gezime vetem vujte edhe
  dhimbje n shpirt. O dashuri im
  mos derdh lot ti per mua se un dot derdh
  lot per ty shpresoj se veq ti t jesh i lumtur
  shpresoj se qdo gjë të behet n rregull
  mandej edhe ditet netet qe i kaluam se
  bashku sdoti harroj edhe emrin tend nga
  ZEMRA sdota largoj tpakten doti mabaj
  kujtim nga dashuria qe kish per ty .
  Më Fal që spo muj tëtë fal dashuri më shumm.
  po me pelas zemera kur e di që ma afer
  meje sdot jesh lumturi ma ne te dy sdot kem .
  me as kan sdot jem e lumtur sikur isha me ty
  me as kan sdoti perjetoj ato dit e net si i perjetova me ty
  o zot qfar fati kam une keshtu me lot n sy gjithmon
  i kalova ditet e netet prej qe e njoha at .
  Ozot me jep forc keto dit të vshitira ti kaloj ne qetsi.
  Tërsisht më ka lëshu tër trupi kur po e di qe ma sdot jam
  afer dashuris time ..
  Ma mir tvdes se sa me dhimbje në shpirt te Jetoj pa ty.
  u dashurova për stepri ne ty u dashurova pa kufi
  po tani at dashuri qe e kom per ty spo mundem dot nga
  zemra ta nxjerr ..tdu edhe pse si per kasim njerit -tjerit
  edhe pse ma kurr sdot jem bashk .
  mfal qe keshtu ndodhi ……po une skom faj…??!fundd.gona

  4.vite u mbyllen me keto fiaj
  lg

 • Lami:

  Ju Lutemm Stafit juaj Qe Moss Ta Fshini Kete Ngjerje MEE rRESPEKTTT nGAAA lAMIII:

 • do te dua gjithnje do te jesh si nje plag ne zemren timee qe sdo te me sherohet as nje her tani keto fiaj qe po i shkruaj me dhimbje ne zemer kom qef ta di si je si jeton ku gjindesh dua tsho edhe nje her me sy ti tregoj te gjitha po ja qe fati deshti kshty une nuk deshta t`ndodhte keshty isha njeri me i lumtur ne bot me ty
  e dashur ste harroj as nje her gjithmon dotet kujtoj me lot ne sy fund Lammmyyy

  ……………………………………………………….
  pas pak ajo u shpreh dhe shkroj keshty
  ………………………………………………………
  g….
  Me Ty i Perjetova t`gjitha
  i perjetova t`mirat edhe
  t`kqijat ..
  po tani erdhi momenti
  që të braktis nuk deshta
  keshtu tdodhte . po ne
  si perkasim njeri-tjetrit
  ti e din që të dashurova
  me gjith forecen e jetes time
  ti e din se gjithqka e imja ishte
  edhe e jotja ti e din që jeten
  ta kam pas fal une tdu ende
  po mua familja ime sme lejojn
  Që të jom me ty .
  krejt i kisha jap mandej edhe jeten
  time vetem tëtë shoh edhe nje her tët
  tregoj që te dua edhe per ty ende vuaj
  mfal qe keshtu të lendova më fal pa prit mas
  nga ti u largova, po nuk eke veq ti veshtir
  po e kom edhe une ashtu si ti –
  vetem ne ty gjithmon jam mbeshtet vetem ty
  tkom pas ghithqka n jet ,pse a thu lotete
  smu ndalen kurr. Qfar fati kisha pas un
  o zot si mundem t`jetoj pa dashurin time
  si mund ta kaloj ket vujtje qe e kom
  mbrenda n shpirt o zot me jep durim
  dhe Forc .
  m ndihmo perndi se ardhmrija ime
  ska ma gezime vetem vujte edhe
  dhimbje n shpirt. O dashuri im
  mos derdh lot ti per mua se un dot derdh
  lot per ty shpresoj se veq ti t jesh i lumtur
  shpresoj se qdo gjë të behet n rregull
  mandej edhe ditet netet qe i kaluam se
  bashku sdoti harroj edhe emrin tend nga
  ZEMRA sdota largoj tpakten doti mabaj
  kujtim nga dashuria qe kish per ty .
  Më Fal që spo muj tëtë fal dashuri më shumm.
  po me pelas zemera kur e di që ma afer
  meje sdot jesh lumturi ma ne te dy sdot kem .
  me as kan sdot jem e lumtur sikur isha me ty
  me as kan sdoti perjetoj ato dit e net si i perjetova me ty
  o zot qfar fati kam une keshtu me lot n sy gjithmon
  i kalova ditet e netet prej qe e njoha at .
  Ozot me jep forc keto dit të vshitira ti kaloj ne qetsi.
  Tërsisht më ka lëshu tër trupi kur po e di qe ma sdot jam
  afer dashuris time ..
  Ma mir tvdes se sa me dhimbje në shpirt te Jetoj pa ty.
  u dashurova për stepri ne ty u dashurova pa kufi
  po tani at dashuri qe e kom per ty spo mundem dot nga
  zemra ta nxjerr ..tdu edhe pse si per kasim njerit -tjerit
  edhe pse ma kurr sdot jem bashk .
  mfal qe keshtu ndodhi ……po une skom faj…??!fundd.gona

 • Vdekjes sju friksohem
  se jom njeri i drejt gabimet
  ndaj meje,te kushtojn
  shummmeee shtrejttt

 • do te dua gjithnje do te jesh si nje plag ne zemren timee qe sdo te me sherohet as nje her tani keto fiaj qe po i shkruaj me dhimbje ne zemer kom qef ta di si je si jeton ku gjindesh dua tsho edhe nje her me sy ti tregoj te gjitha po ja qe fati deshti kshty une nuk deshta t`ndodhte keshty isha njeri me i lumtur ne bot me ty
  e dashur ste harroj as nje her gjithmon dotet kujtoj me lot ne sy fund Lammmyyy

  ……………………………………………………….
  pas pak ajo u shpreh dhe shkroj keshty
  ………………………………………………………
  g….
  Me Ty i Perjetova t`gjitha
  i perjetova t`mirat edhe
  t`kqijat ..
  po tani erdhi momenti
  që të braktis nuk deshta
  keshtu tdodhte . po ne
  si perkasim njeri-tjetrit
  ti e din që të dashurova
  me gjith forecen e jetes time
  ti e din se gjithqka e imja ishte
  edhe e jotja ti e din që jeten
  ta kam pas fal une tdu ende
  po mua familja ime sme lejojn
  Që të jom me ty .
  krejt i kisha jap mandej edhe jeten
  time vetem tëtë shoh edhe nje her tët
  tregoj që te dua edhe per ty ende vuaj
  mfal qe keshtu të lendova më fal pa prit mas
  nga ti u largova, po nuk eke veq ti veshtir
  po e kom edhe une ashtu si ti –
  vetem ne ty gjithmon jam mbeshtet vetem ty
  tkom pas ghithqka n jet ,pse a thu lotete
  smu ndalen kurr. Qfar fati kisha pas un
  o zot si mundem t`jetoj pa dashurin time
  si mund ta kaloj ket vujtje qe e kom
  mbrenda n shpirt o zot me jep durim
  dhe Forc .
  m ndihmo perndi se ardhmrija ime
  ska ma gezime vetem vujte edhe
  dhimbje n shpirt. O dashuri im
  mos derdh lot ti per mua se un dot derdh
  lot per ty shpresoj se veq ti t jesh i lumtur
  shpresoj se qdo gjë të behet n rregull
  mandej edhe ditet netet qe i kaluam se
  bashku sdoti harroj edhe emrin tend nga
  ZEMRA sdota largoj tpakten doti mabaj
  kujtim nga dashuria qe kish per ty .
  Më Fal që spo muj tëtë fal dashuri më shumm.
  po me pelas zemera kur e di që ma afer
  meje sdot jesh lumturi ma ne te dy sdot kem .
  me as kan sdot jem e lumtur sikur isha me ty
  me as kan sdoti perjetoj ato dit e net si i perjetova me ty
  o zot qfar fati kam une keshtu me lot n sy gjithmon
  i kalova ditet e netet prej qe e njoha at .
  Ozot me jep forc keto dit të vshitira ti kaloj ne qetsi.
  Tërsisht më ka lëshu tër trupi kur po e di qe ma sdot jam
  afer dashuris time ..
  Ma mir tvdes se sa me dhimbje në shpirt te Jetoj pa ty.
  u dashurova për stepri ne ty u dashurova pa kufi
  po tani at dashuri qe e kom per ty spo mundem dot nga
  zemra ta nxjerr ..tdu edhe pse si per kasim njerit -tjerit
  edhe pse ma kurr sdot jem bashk .
  mfal qe keshtu ndodhi ……po une skom faj…??!fundd.gona

 • do te dua gjithnje do te jesh si nje plag ne zemren timee qe sdo te me sherohet as nje her tani keto fiaj qe po i shkruaj me dhimbje ne zemer kom qef ta di si je si jeton ku gjindesh dua tsho edhe nje her me sy ti tregoj te gjitha po ja qe fati deshti kshty une nuk deshta t`ndodhte keshty isha njeri me i lumtur ne bot me ty
  e dashur ste harroj as nje her gjithmon dotet kujtoj me lot ne sy fund Lami

  ……………………………………………………….
  pas pak ajo u shpreh dhe shkroj keshty
  ………………………………………………………
  g…
  Me Ty i Perjetova t`gjitha
  i perjetova t`mirat edhe
  t`kqijat ..
  po tani erdhi momenti
  që të braktis nuk deshta
  keshtu tdodhte . po ne
  si perkasim njeri-tjetrit
  ti e din që të dashurova
  me gjith forecen e jetes time
  ti e din se gjithqka e imja ishte
  edhe e jotja ti e din që jeten
  ta kam pas fal une tdu ende
  po mua familja ime sme lejojn
  Që të jom me ty .
  krejt i kisha jap mandej edhe jeten
  time vetem tëtë shoh edhe nje her tët
  tregoj që te dua edhe per ty ende vuaj
  mfal qe keshtu të lendova më fal pa prit mas
  nga ti u largova, po nuk eke veq ti veshtir
  po e kom edhe une ashtu si ti –
  vetem ne ty gjithmon jam mbeshtet vetem ty
  tkom pas ghithqka n jet ,pse a thu lotete
  smu ndalen kurr. Qfar fati kisha pas un
  o zot si mundem t`jetoj pa dashurin time
  si mund ta kaloj ket vujtje qe e kom
  mbrenda n shpirt o zot me jep durim
  dhe Forc .
  m ndihmo perndi se ardhmrija ime
  ska ma gezime vetem vujte edhe
  dhimbje n shpirt. O dashuri im
  mos derdh lot ti per mua se un dot derdh
  lot per ty shpresoj se veq ti t jesh i lumtur
  shpresoj se qdo gjë të behet n rregull
  mandej edhe ditet netet qe i kaluam se
  bashku sdoti harroj edhe emrin tend nga
  ZEMRA sdota largoj tpakten doti mabaj
  kujtim nga dashuria qe kish per ty .
  Më Fal që spo muj tëtë fal dashuri më shumm.
  po me pelas zemera kur e di që ma afer
  meje sdot jesh lumturi ma ne te dy sdot kem .
  me as kan sdot jem e lumtur sikur isha me ty
  me as kan sdoti perjetoj ato dit e net si i perjetova me ty
  o zot qfar fati kam une keshtu me lot n sy gjithmon
  i kalova ditet e netet prej qe e njoha at .
  Ozot me jep forc keto dit të vshitira ti kaloj ne qetsi.
  Tërsisht më ka lëshu tër trupi kur po e di qe ma sdot jam
  afer dashuris time ..
  Ma mir tvdes se sa me dhimbje në shpirt te Jetoj pa ty.
  u dashurova për stepri ne ty u dashurova pa kufi
  po tani at dashuri qe e kom per ty spo mundem dot nga
  zemra ta nxjerr ..tdu edhe pse si per kasim njerit -tjerit
  edhe pse ma kurr sdot jem bashk .
  mfal qe keshtu ndodhi ……po une skom faj…??!fundd.gona

 • tina:

  me fal qe te lendova
  me fal qe te tradhtova
  por mund te them thjesht gabova

 • per ty mario
  e di qe sdo te shoh
  e di qe me ty sdo jetoj
  por nje gje nga zoti
  kerkoj qe vetm nje nat me
  ty ta kaloj dhe te tregoj
  sa shum te dashuroj

 • Per Marion
  dikur ishe pran kraheve
  te mi sod je me tjetren
  edhe pse mua me thua te dua
  me tjetren naten je duke e kaluar
  nuk e di pse esht keshtu jeta
  kur ti me do dhe te dua
  kur shtatin tim e ndan me nje te huaj
  a i thuhet vall ksaj jet jo?

 • TE dua por mos trego por me thuaj sa me do ?

 • e dua por mos trego por me thuaj sa me do

 • PER TY ALBANIA O Atdhe sic quhesh ndryshe skenderbej mos me ler si emigrant te sherbej dua te rri vetem me ty qe te rrime bashk ne te dy te mos ndahemi anjehere dhe dimrin a bejme vere qe njerezit ti gezojm shqiperin ne krye ta qojm dua qe ti atdheu im qe njerezit ttani mos ti leme te shkojne me mergim qe emri im te mbetet ne ty shqiperi te uroj gjithmon paqe gezim,dhe lumturi from gangsta ral albania

 • MY LIFE une jam i droguar droga ime je ti me ty jam dashuruar e pa ty smund te rri PER TY MY LIFE I LOVE YOU

 • DASHURINE S’MA DHUROVE…….Ti me the ” TE DUA ” Dhe me puthe embel Syte me lotuan Por kjo qe ndodhi Ishte vetem ne enderr Sa lot kam derdhur Sa vuajtje kam kaluar

 • DASHURINE S’MA DHUROVE…….Ti me the ” TE DUA ” Dhe me puthe embel Syte me lotuan Por kjo qe ndodhi Ishte vetem ne enderr Sa lot kam derdhur Sa vuajtje kam kaluar Per dashurine tende Qe kurr s’ma dhurove.

 • tina:

  poezi shume te bukura suksese

 • leme:

  Zemer te dua jeton edi se nuk ma fal baimin qka te lendova

 • leme:

  Ufffffffffffffff jeton te lutem me beso se nuk te lendoi mo kur per jet ma fal gabimin te lutem J… se te dua shum vetem ty te dua

 • e dashura jote:

  Ti je jeta ime me beso pak te lutem se te dua shummm me mengon shum jeta ime j…n

 • mensur:

  paskam,desht,nje,femer,te,gabuar,jeta,paty,nuk,po,kalon.asnje,dit,as,gjum.spoka,kuptim,kejt,at,dashuri,qi,epata,per,ty,doja,veq,ti,te,ishe,e,imja,esod,ti,me,tjetrin,je,dhe,kur,kalojm,pran,tjetrit,zemra,pome,qan,dhe,loti,pome,pikon,pse,undave,prej,meje,sepse,tjetri,te,don,mashum,seun,tekam,desht,por,zoti,ta,kdhen,qka,pome,bon,mua,sod,ki,mem,lyp,po,von,lamtumir

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.