alen

Posts Tagged ‘poezi shqip dashurie’

Më ndodh te perhumbem mbi vale.
Te bisedoj me detin dhe henen.
Te flas me yjet dhe shkumen e bardh.
Shpesh me ndodhe te pres ardhjen tende.

Ndjej që nga syt më bulezojnë pika lot.
Shpesh kjo çudi me ndodh neper endra.
Ndodhe te kujtoj burbuqen qe me dhurove.
Ne vazo e ruaj si kujtimin me te shtrenjt.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Atje ku bashkohen dy hënat
Atje, në asgjëkund
Dhe dashuria ime për ty
Atje e gjen një fund.

Ku dielli bëhet akull
E deti bëhet shkrumb
Dashuria ime për ty
Atje e gjen një fund.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Ne naten e heshtur
une po rri e mendoj
yjet qe ndrisin
nis e numeroj.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Do të vdes për ty
Askush sdo ta kuptoj
Që në jetën tende
Unë nuk ekzistoj.
Në këtë botë deshta
Që i lumtur të jem
Në duart e mia
Vetëm ty të të kem.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Kur grindem me ty zemra me ndahet
Kur qesh me ty zemra me ringjallet
Nje dashuri qe askushse se ndalon
Dhe askush se shkatrron
Kete dashuri me gjak e lot do ta mbroj
Se edhe kur ti te largohesh une gjithmone
Do te te kujtoj dhe asnjehere do te te harroj.

Ne takimin e par u dogja si zjarr.
Ne takimin e dyte te desha si syte
Ne takimin e trete ne zemer mke mbete.
Por nje gje nuk po e kuptoj ,qe tani, qe me ty jam dashuruar ,ti me mua sjellje ke mdryshuar. Nuk po e kuptoj perse ti po sillesh keshtu kur e din sa shum un te du…!

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.