alen

Posts Tagged ‘leter dashurie’

Drite e mengjesit kur del,
mendimet lindin e dita nis,
mendimi i pare je ne kete mengjes,
dhe i fundit kur nata ngrys.

Ah sa vlen nje perqafim,
aq sa te te mbaje ne jete,
nje puthje, nje ledhatim i lehte,
te ben te ndihesh ne shpirt e qete.

Sa drite ka kjo dite,
por drita ime, vec ti,
drite ne cdo agim,
drite ne syte e mi…

Mikja ime përshëndetje,
u bë kohë që s’të kam shkruar,
ndoshta gjatë ke pritur në heshtje,
dhimbjen time se ke harruar.
Unë vazhdoj të flas me natën,
ti me lotet flet e di,
brenda mallit kërkoj gjatë,
të gjej aty mëkatin tim.
Unë vazhdoj të flas me natën,
dhe lexoj dhimbjet e tua,
fjalë dashurie qenkan lotët,
ah kjo letër më mbeti këtu..

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.