alen

Fjalet jane pak
te them ate qe shoh me sy
zemra me ben tak
deren e hap… ti je aty.

Yll qe shendrit kete nate
shpirtin me emocione ma mbush
je shkelqimi i galaktikes se pa mate
me ty yll sonte flen nje arush…

Dua te puth, mos te pushoj
miss-in tim ta prek me deshire
dua ta ndjej se keshtu e dashuroj
me ty cdo dite eshte me e mire!

Eshte e bukur kur ndjenjat kane emer
dhe atyre u jep kuptim
me ty gjithmone ne zemer
dashuria merr nje rruge pa kthim.

Nje rruge qe nuk kthehet me pas
se nuk ka jete pa oksigjen
ti oksigjenin ma jep pa mase
eja ne Kupid se aty me gjen.


Një koment për “Kupid”

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.