alen

Vret edhe e mira.Kufiri duhet edhe per miresine,,se sic do gje tjeter po e kalove masen kthehet ne te kundert,,, gjithmone kam pyetur veten pse vuajne te miret???,,mos ndoshta nuk njohin masen e dhurimit ..japin dhe harrojne te kthejne koken mbrapa per te pare kush jep per ta..dhe duhet nje njeri i keq qe te bej te kuptosh qe gjarperin po te erdhi ne shtepi ose vrije ose nderro shtepi,, po nuk pate mundesi ta vrasesh..

Ne fund kuptova qe edhe e keqja ka nje te mire se te tregon se duhet dhe masa ,se ndryshe miresia fillon dhe te shkrine ty si qiriu ,qe ndrite per te tjeret..I miri vetes i miri per te gjithe,dhe tani me masen ne dore do vazhdoj te jap miresi por mbasi t ia kem matur zemren me meter,njeriu eshte qenia qe i pershtatet cdo situate,por zoti i kane dhene shpirtin dhe syte qe te flasi,,,,Po fole me keto te dyja ke boten ne dore.Te tjeret qe nuk dine te flasin me gjuhen e zemres dhe me sy,,,, do jete me mire qe gojen ta perdorin per te mbushur boshllekun ne stomak A sa do vuash mor i mjere se smira dhe zilia vetem e thellojne gropen sado ti mundohesh ta mbushesh ate ,jane ato qe te gryejne..Ja nje jete te mbare zonja e zoterinj por me meter ne dore .Orekse te mbare Juve te babzitur por sheroni shpirtin njehere ,se boshlleku ne stomak e sheron vete zemra…UNE do jetoj ditet si mi ka dhene perendia me plage pa plage me dhimbje pa dhimbje me vuajtje pa vuajtje,por stomakun e kam pa vrime se eshte zemra aty me meter tani e tutje qe kujdeset per gjumin tim,, Ja pra ky eshte nje mesim qe mora keto dite por sic do mesim ka dhe pagesen..askush nuk jep falas..pak lot por syte 4 dhe metrin ne dore..kalofshi mire fesbuksa e mos harroni boten jashte,,


Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.