alen

– E dini pse s’më pëlqen të bie në dashuri? Thonë se ç’do gjë që bie, thyhet. Unë nuk dua të thyhem. Nuk dua të jem si ato vajzat që gjithë kohen janë me telefon në dorë duke folur me të dashurin. S’dua të jem ajo vajza që raporton tek i dashuri për lëvizjet që bën sikur të raportonte në polici. S’më pëlqen të jem ajo vajza që ka frikë mos familja i merr vesh për lidhjen e krijuar, apo ajo vajza që e takon të dashurin fshehurazi. Nuk dua të jem as ajo vajza që vuan. Ajo që qan e çmendet kur zihet me të dashurin, as ajo vajza që vuan për një djalë që e la, s’dua të jem as ajo, s’do më pëlqente fare të isha ajo vajza që bën gjithçka për një djalë, ajo që edhe veten e shkatërron për të. S’më pëlqen të jem ajo që vendos një djalë para familjës së saj. Unë dua të jem ajo vajza e lumtur dhe e qeshu, ajo vajza që per te vetmin djale te cilin zemerohet eshte Babi. Pse ta pres unë dashurinë? Le të më presë ajo mua, unë nuk dua të jem e dashuruar, dua të jem e lumtur .


11 Komente për “Kjo jam une, histori dashurie”

 • fjoralba:

  shume e bukur dhe shume e vertete

 • me ka mar malli:

  pershendetje ! Qka mendoni ju per nje person qe e dua dheme don ? A vall eshtenje dashuri evertet kur un e dua dhe ajo me don !? personin qe e dua e kam larg 120 kilometra jeton ne nej qutet te madh ku smundem ta gjej nese skam asnje kontakt celular oserrjet social ! Ne folshim rregullisht gjdo dit , Te nesermen tentova ta thir por telefoni mbyllur dhe u kaluan 2 muaj qe skemi kontaktuar si mundet nje vaj qeme donte aq shum dhe te harroj nje dashuri ne kte menyr? Si mendoni ju jepneni nje mendim ? ju lutem

 • kamii:

  Kjo esht e gjitha shm bkr

 • suhejla:

  Ajo ste kadashtur tye kadasht dikend tjeter dhe nekto momente esht tek tjetri dhe flen me tjetrin ajo tekambajt meshpresa edhe teka luajtur nje loj por tiqe ekedashuruar ate ke gabuar????

 • rita:

  poezia qe ishte ne fillim ishte shum e bukur dhe kjo vlen per te gjitha vajzat perfshir edhe mua.Vajzat te cilat bien ne dashuri do ua rekomandoja qe ne fillim ta lexojn kete poezi

 • ema:

  qka me ba kur nje vajz eshte e dashuruar qmendurisht ne nje djal dhe kto fjal nuk i bin as ne mend se

 • beli beli:

  mdridhet zemra mdridhet zemra sa her te takoj falma nje buzeqeshje dhimbjet ti harroj…?

 • Tijushja:

  E filloj kete leter me e shkruar per ty,me fjalet me te embla te zemres dhe shpirtit tim te lenduar.Ne keto qaste kur e shkruaj kete leter
  ndihem shum e emocionuar,me merzi ,pikellim,dhe vuajtje te pafund brenda
  zemres sime,dhe me lot te pandale ne syte e mi te permalluar per nje
  dashuri,sidoqofte jeta dhe realiteti dora ime kurr nuk do te ndjej
  lodhje duke shkruar per ty,do te vazhdoj te shkruaj,do te vazhdoj te dua
  , dhe do te vazhdoj te shpresoj ne ty sepse shpresa kurr nuk vdes,nuk
  di qte them ,ndoshta e kam humbur rrugen time te jetes dhe gjindem ne
  rruge te gabuar por zoti me hapi kete rruge deri te zemra jote.Edhe pse
  kam nje ndenje deshperimi ne zemer te them te verteten se ti meriton
  gezimin,lumturine dhe gjitha te mirat e kesaj bote sepse djal si ti nuk
  gjindet ne kete bot askundi,beso se nuk e kam lehte ta shkruaj tere
  kete leter por me detyron zemra te shkruaj dhe te nxjerr ate qe e kam ne
  brendesi te saj(zemres).
  Tash e perfundoj letren me shprese se e kuptuar domethenjen e saj,mbetesh i pershendetur duke te uruar nga zemra gjitha te mirat e
  kesaj bote kudo qe te jesh ,pres te me shkruash.

 • Tijushja:

  puthi n’ball edhe i tha un ty Tdushum
  Zemer mfal un po largohna per gjithmoon
  M’fejun me zor , edhe me zor dojn mem martu
  Ama diten e marteses un jet ka me ndrru
  Ai e nali i tha une jom me ty
  qka do qe te ndodh bashk kem me u kan na dy
  Erdh dita e marteses jet ndrrun te dyt
  Ajo motres t’vet i la veq 1 leter amanet
  Moter Ty ttdu mas shumti , hajde vizitona shpesh
  e ni amanet per ty , Lejo bashk me ni vorr me kta me na shti
  E di qe ti um nimon , tlutna qit amanet ma plotsson

 • vanesa:

  shume e bukur

 • koda:

  Login *
  Rregjistrohu

  Shqipëria
  Kosova
  Maqedonia
  Diaspora
  Junior
  Chat 14

  Facebook
  Twitter
  RSS Feed

  Të Rejat
  Renditje
  Votime
  Përkthime
  Letërsi
  Festivale
  Zbavitje
  Ndihmë

  A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  TeksteShqip Mobile Version

  Tekste Kengesh
  Biografia
  Albume (18)
  FotoGaleria (21)
  Lajme (0)

  Duli – Te Deshta Te Dua
  3

  Video Link
  Top 200
  Zgjidhni me sa yje do votoni
  1
  2
  3
  4
  5
  Mesatarja: 5 / Votuan: 7

  Send “Te Deshta Te Dua” Ringtone to your Mobile
  Q´më zu ni mall sot
  e nuk mun ta shuaj
  M´iku vasha larg o zot
  dhe une shum po vuaj
  M´iku vasha larg o zot
  dhe une shum po vuaj

  Te deshta te duaa po si syt e mi
  mallin nuk ma shuan askush vetem ti (x2)

  Prej kur jemi ndaa
  jam vetem i mjer
  shpirti duke qare
  te kujton perhere
  shpirti duke qare
  te kujton perhere

  Me dogj si rrufe
  dashuria e pare
  zemra mreh pas teje
  kjo zemra e vrarë

  Te deshta te duaa po si syt e mi
  mallin nuk ma shuan askush vetem ti (x2)

  Prej kur jemi ndaa
  jam vetem i mjer
  shpirti duke qare
  te kujton perhere
  shpirti duke qare
  te kujton perhere

  PREJ KUR JEMI NDAR
  JAM VETEM I MJER
  SHPIRTI DUKE QARE
  TE KUJTON PERHER
  SHPIRTI DUKE QARE
  TE KUJTON PERHER hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.