alen

– Puthjet jane fjale qe nuk genjejne kurre.

– Mund te harrohet fytyra e te dashurit por asnjehre puthja e tij.

– Eshte me e lehte te japesh nje puthje se sa ta harrosh ate.

– Do desha te isha nje pike loti, qe te lindja nga syte e tu, te rreshkisja ne fytyren tende dhe te vdisja ne kraharorin tend.

– Ndoshta jemi shum miq per tu dashuruar, por nese nje dite ti do te takosh dike per tu dashuruar nese ai nuk do te jem un, do te doja te me ngjante.

– Me fal qe te deshta e kete ti se meritove, me fal qe po vuaj e kete ti ma shkaktove, ndoshta vjen nje dit qe kurre ti se mendon, dhe ateher e merr denimin qe e meriton.

– Cfare eshte tjeter nje puthje: Vec nje apostrofe e kuqe mes fjaleve TE DUA.

– Te duash eshte te zgjedhesh, te puthesh eshte sigla e zgjedhjes!

– Puthje te njejta nuk ekzistojne, cdo puthje ka shijen e vet.

– Nje puthje krijon nje histori te bukur dashurie, por poezia e ben te pafund.

– Jane te embla fjalet e tua, por jane me te embla puthjet qe i vodha buzeve te tua.

– E cfare eshte nje puthje? Nje sekret i thene ne goje, nje cast te pafund qe ka feshferimen e nje blete midis luleve.

– Qetesia e nje puthje vlen me shume se 1000 fjale.

– Burri fillon duke dashur dashurine dhe mbaron duke dashur nje grua.

– Do ta dish sa e madhe eshte dashuria ime? Numero dallget.

– Dashuria eshte debulesa me fisnike e shpirtit.

– Mos ia mbyll kurre buzet atij te qe i ke hapur zemren.

 


Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.