alen

Ne kete nate me shi
Brengat nuk pushojne
Zemra e merzitur
Lotet me pikojne.

Nga thellesia e shpirtit
Kendohet nje elegji,
Nje ze i pikelluar
Tretet neper stuhi.

Neper rruget e botes
Shtetitem dhe kujtoj ty,
Buzet e tua te lazderuara
Me lot ne sy.

Buze liqenit,
Prehet premtimi i vrare
E lodhur nga etja
Freskohet zemra e ndare.

 


3 Komente për “Erresire e jetes”

 • eda:

  Shume e bukur

 • amra:

  ty te dua ty do tete dua sa vuajtje kam per jetuar per nje dashuri perty kam jetuar. ti flet shpirti gjan ti degjon zemra vlon sa rahje kam per jetuar ty per tete fytuar. sa sharje kam marr asnje ze sekak ber chfar dua shberme mereh esht e kot zemra sfitohet me nje pik loti asme rahje amse gjarje dashuria esht ekot une dot martohem me nje tjeter por ate se dua sy ty ty dedua sa vet jeta tije gjaku qe vlon nen mushukerit emi tedua edhe pse me trathtove pse ma bere kete gje pse epate nje vajz ti me doje shum un te doja nje njer donte tma merte zemren por sen emori zemren sen ma fiton askush po pas te je dashuria esht e till

 • irena:

  Ne kete nate me shi
  Brengat nuk pushojne
  Zemra e merzitur
  Lotet me pikojne.

  Nga thellesia e shpirtit
  Kendohet nje elegji,
  Nje ze i pikelluar
  Tretet neper stuhi.

  Neper rruget e botes
  Shtetitem dhe kujtoj ty,
  Buzet e tua te lazderuara
  Me lot ne sy.

  Buze liqenit,
  Prehet premtimi i vrare
  E lodhur nga etja
  Freskohet zemra e ndare.

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.