alen

Posts Tagged ‘poezi 2016’

Nese lotet ne sy
te pikojne ngadale
kujto zemren time
qe dikur ta pata fale.

Nese e ndjen zemren
aq shum te lenduar
kujto si ndihesha une
kur me pate tradhetuar.

Nese sonte je ne vetmi
mos harro syt e mi,
Kur mbyll syte e tua
mos harro se sa shume te dua.

Nese sot ti ri zgjuar
mos kujto kohen e kaluar,
Po te kapi nostalgjia
eja dhe puth buzet e mia.

Nese me goj se thua dot
provoje me e shkrujt
fjalen me te bukur n’bot
TE DUA.

Jam diku humbur ne mendime
se ce ka gjet kete zemren time
S’mund te mendoj azgje tjeter
vec per ty e shkruaj ne leter.

Zdi ku jam e zdi ku shkoj
as nuk dua te mendoj
Po me thuaj si te harroj
kur xhdo cast te mendoj.

Me fal zemren un po vras
me shume ndjenja po e godas
Dhe aq shume un berats
por nje ze me ndjek nga pas.

Dashurija te djeg pa zjarr
ajo te vret por nuk sheh varr
ajo te mbyt pa oqean
ajo te vyshk pa vjeshten prane.

Ajo te plak pa qen i burgosur
ajo te tret pa qen i varrosur
ne fillim te jep pak jet, pastaj te mbyt
dhe te shkatrron per jete.

Te them te dua eshte pak,
Te fal zemren time e ke hak
Por me mir te them te verteten
Dua te jesh e imja per gjithe jeten.

Zemër të dua
Ty po të pres
Mos dashuro tjetër
Se për ty po vdes.

Si valët e detit
Si uji që buron
Dashuria jon
Gjithmon do vazhdojë.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Nuk e di si do te mbaroj kjo histori,
Nuk e di si do jet e ardhmja ime pa ty
Nuk e di si lotet do te ndalen per ty
Nuk e di si dhimbjen ta shuaj
Nuk e di si per ty tmos vuaj
Nuk e di si endrrat ti kthjej ne realitet
Nuk e di si pa ty te vazhdoj ne kete jet
Nuk e di si keta sy mos tet njohin ty
Nuk e di si kjo zemer do mund t’mos jemi dy!
Thjesht
Nuk e di si !

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.