alen

Dashuria eshte si petalet e luleve, keputen nje nga nje nqs nuk i ujit ashtu sic duhet.
Dashuria eshte si nje uragan, te perpin te teren pa kuptuar se ku.
Dashuria eshte si shiu, kur bie gjemon furishem ama aroma qe le shiu pas ne toke eshte aroma me e embel dhe me e thjeshte.
Dashuria eshte si lotet, rrjedh ne gezim e ne hidherim.


Dashuria eshte si i ftohti, te pershkon trupin duke te krijuar mornica te gjalla ne lekuren tende.
Dashuria eshte si shija e limonit,sa e tharte, e hidhur, por e shendetshme dhe plot jete.
Dashuria eshte si rrahjet e zemres, nuk dihet pse rrahin aq shpejt dhe fort ndonjehere
Dashuria eshte si mallkimi i nje plake te vjeter, kur te ze zor se shpeton.
Dashuria eshte si buzeqeshja e nje femije te pafajshem, dashurohesh me te.
Dashuria eshte gjeja me e forte qe perjeton dhe me e pakuptimta.
Dashuria eshte emocioni njerezor me i pa shpjegueshem.
Dashuria nuk eshte thjesht nje flutur ne stomak, eshte nje koshere bletesh qe te gumezhin ne koke duke te ngaterruar mendjen, te pickon hera heres, ama mjalti? Mjalti eshte triumfi ne dashuri.

Autore: Adela Gerdeci


Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.