alen

Posts Tagged ‘poezi per nenen’

S’dua ty te te humbas,
ne krahe gjithmone te te dua,
ti asnjehere mos u largo,
e di se edhe ti me do mua.

S’dua te mendoj nje dite pa ty,
jeten dua ta kalojme te dy,
te lundrojme ne ujerat e dashurise,
t’i’a dijme vleren lumturise.

Ku ka zjarre me te nxehte,
qe te pushton e nuk te djeg?!
Ku ka shkembe me te forte,
qe te rri mbi koke e nuk te vret?!

Ku ka det me te kthjellet,
qe te fundos e nuk te mbyt?!
Ku ka perle me te cmuar,
qe vezudhon e s’te vret syte?!

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Kur grindem me ty zemra me ndahet
Kur qesh me ty zemra me ringjallet
Nje dashuri qe askushse se ndalon
Dhe askush se shkatrron
Kete dashuri me gjak e lot do ta mbroj
Se edhe kur ti te largohesh une gjithmone
Do te te kujtoj dhe asnjehere do te te harroj.

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.