alen

Posts Tagged ‘poezi per ty’

Sa dashuri mbart emri yt,
sa qetesi me jep ne shpirt,
sa endrra te thurura mi realizon,
sa here nuk flas e ti me kupton.

Cfare bera ne jete qe te meritova,
Zoti te solli ty si dhurate ne jeten time,
te dua me shume se gjithcka ne kete bote,
ti gjithmone do mbetesh jeta ime.

Dashuria qe kam per ty
Eshte e fshehur ne zemren time,
Dhe ndjej qe do me ndjeke
Cdo dite te jetes time.

Dashuria qe kam per ty,
Do me ndjek sa te jem gjalle
Jeta ime pa ty do jete bosh
Dhe pa asnje kryefjale.

Nje puthje nga larg po te dergoj
ne buzet e tua te qendroj
te puth lehte me ledhatime
qe te ndjesh embelsine e buzes sime.

Nje puthje te embel do ta dhuroj,
ti shume gjate do ta kujtosh,
te me duash gjithmone zemra ime,
asnjehere mos me harrosh.

Te duash do te thote,
te duash me gjithe zemer,
te te shndrisin syte,
kur permendet nje emer.

Te duash do te thote,
te duash sinqerisht,
mos te mendosh fare,
se je njohur gabimisht.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Cfare te bej une,
me gjithe kete dhimbje qe kam,
te pash ty duke ikur me tjeer,
a e di ne c’gjendje jam?

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Sa e sa dite pa ty po vijne,
sa e sa net ty po te pres,
pa ty edhe vite po kalojne,
valle mos pret qe te vdes?

Sa e sa mengjese pa ty,
sa e sa shume lot ne sy,
sa e sa shume mall i pa shuar,
me shkoi jeta duke te kerkuar.

Sa e sa vite do vazhdoj te pres,
sa e sa vuajtje akoma do perballoj,
ta kem vec nje shenje nga ti,
ta di se ia vlen te te pres perseri!

 

Vetem me nje shikim tendin,
me ben te harroj cdo gje,
edhe ne erresir un nuk kam frike,
dashuria jote me ben drite.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Shpirt, sa shume te dua,
e di se dhe ti me do mua,
te dy prane e prane qendrojme,
se basahku jeten ta kalojme.

Ah dashuri sa e embel je,
na ben te ndihemi mbi re,
na dhuron shume lumturi,
ah dashuri, s’jetohet pa ty.

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.