alen

Posts Tagged ‘syte e tu’

Qendroj ulur ne dritare,
e vetmuar qiellin shikoj,
sa shume yje vallezojne,
syte e mi vec ty te kerkojne.

Te pres edhe ate cdo dite,
cdo nate vetem ty re pres,
te kthehesh si dikur te me perqafosh,
doren tende nga imja me mos ta largosh.

 

Ndonjeher kam frike te iki nga ti,
sepse po u largova do ti humb ata sy,
dua te te them sa shume te dashuroj,
por kam frike se mos me teper te largoj.

Stepem largohem
dhe nuk kam fuqi,
me del para hija jote
dhe nuk je ti.

Vetem me nje shikim tendin,
me ben te harroj cdo gje,
edhe ne erresir un nuk kam frike,
dashuria jote me ben drite.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Mbaj mend diten e pare,
kur une te njoha ty,
ate qe s’mundeshe te thoje ti,
e lexoja ne te tuat sy…

Me perpiu shikimi i tyre,
brenda teje ne thellesi,
me bene tu besoja verberisht,
se ajo qe me mungonte ishe ti…

Ne syte e tua oqean,
Pa varke shpetimi do lundroj
ne brigje ndjenjash anembane,
korale zemre do zbuloj.

E do perplasem ne boten tende,
si nje siren e plagosur,
do kem etje,do kem uri,
me rrahje zemre,s’do kem te ngopur.

Dhe nese mbytem qe ta dish,
zemren tende,varr ta kem,
nga thellesia mos me nxirre,
shpirti aty ta kete folen.

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.