alen

Mbase nuk bej mire qe po te shkruaj
Pasi nuk di nga t’ja filloj,
Se kam shum per te treguar
Nuk e di mund dhe te gaboj.
Ndoshta ate qe ndjej per ty
nuk e shpreh dot sepse fjalet
kan varferi dhe cdo te mjaftojn
gjithsesi disa germa po i formoj
“Me gjith shpirt te dashuroj”.

Por te lutem mos e merr per dobesi
Keto jan ndjenjat e mia per ty
Edhe nese un te ngjaj si femi
Eshte malli dhe deshira te jem me ty ne perjetsi…


25 Komente për “Mbase nuk bej mire qe po te shkruaj”

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.