alen

Posts Tagged ‘pa ty’

Një ëndërr plot ngrohtësi dhe dashuri,
një ëndërr plot emocione dhe ndjenja,
një ëndërr që ti vjen pa ftuar,
një ëndërr që më bën të gëzuar.

Një ëndërr plot vujatje dhe mendime,
një ëndërr ku mundem te them TE DUA ,
aty ku mundem lirshëm të ë përqafoj
aty ku do rrime deri sa jeta të përfundojë.

Si lind dashuria?
Si nje trendafil.
Po, si humbet dashuria?
Po si trendafil!

Si trendafil cel e lulezon,
si trendafil zemren ta gezon,
si trendafili ne vjeshte vyshket e shkon,
thahet zemra e loti si shi pikon.

Nuk e di o Zot
pse kaq shume e dua?
Pse eshte kaq i vecante
ai njeri per mua?

Pa te s’mund te jetoj,
Pa te jeten se mendoj,
Pa te boten se imagjinoj,
Pa te veten e harroj.

Shume e dua,
Pa te s’mund te jetoj,
eshte shpirti im,
jeten me plotesoj.

Kisha kohë pa të pare
Vite ndoshta, nuk e di,
Kohën ndala si i marre,
E të kujtova me nostalgji.

Ti tek ecje e menduar,
E unë që vija tek ti,
Ah, sa vite kanë kaluar,
Tash unë jam pa ty.

Pas vitet sot i ktheva,
Për të t’par edhe një here,
E me lotët e mi u deha,
Qan për ty zemra e mjere.

Çdo Dit pa ty, është si një dite pa diell,
Çdo mbrëmje pa ty, është si një nat pa yje,
Çdo orë pa ty, është si një jetë pa ndjenja,
Çdo minutë pa ty, është një minutë si mos te isha në jetë,
Çdo sekund pa ty, është si mos tmë rreh zemra.

Kur mos të jesh më me mua,
unë nuk do egzistoj më.
Petalet e trëndafilave te padhuruar,
do te rrëzohen një nga një!
Do ketë diell në qytetin tënd,
era do fryjë sërish nga Adriatiku,
Do ketë shi, borë,
që ëmbël do të të shtrihet tek floku.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Pa ty jeta po me shkaterrohet,
pa ty zemra po me copetohet,
Pa ty shpirti po me kallet,
jo kjo zemer me nuk falet.

Pse kerkon te ndihem fajtore,
kur ti zemren ma lendove,
Nuk te kthehem edhe pse po vuaj,
sepse ti ne dore mban nje unaze te huaj.

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.