alen

Posts Tagged ‘perqafimi yt’

Cfare s’do doja ne kete nate
me ty te jem e prane te te kem,
perqafim i ngrohte te me mbeshtjell,
edhe nje here ne bote te me sjell.

Do doja boten me ty ta ndal
ora mos levize e dita mos agoje,
te te kisha gjithmone ne perqafim,
te mos duhej nje dite te shkoje.

 

 

Nje nate per ty mendoja,
zemra per ty me rrihte fort,
gjithcka je ti per mua,
pa ty s’jetoj dot.

Cdo nate je endrra ime,
cdo dite realiteti im,
ti me mbush me dashuri,
me qeteson ne perqafim.

Nuk dua ashuri te rreme,
Nuk dua jete me lajka nga ti,
Dua vetem lumturi,
Dhe te pafund dashuri.

Nuk dua pendime te kemi,
Nuk dua vetmi e dua gjithmone ne perqafim,
Dua gjithmone dashuri te sinqerte,
dhe te jemi prane deri ne amshim.

Kur qetësisht të dridhet nata,
Në fund të detit me hënën lartë,
Ku gjenden fjalë pafund të gjata,
Por edhe heshtjen që bëhet, art!

Kur ëmbëlsisht të t’dridhet buza,
Në fund të detit me hënën sy,
Do gjesh aty me mij’ra muza,
Dhe penën time do gjesh, aty!

Mora fletoren nisa te shkruaj,
Kete poezi ty ta dedikoj,
Se di si eshte e verteta kur ti me shikon,
me nje shikim mendjen ma trazon.

Se di a jam ne enderr ,
kur ti me shikon,
s’dua te zgjohem,
kur me perqafon.

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.