alen

Posts Tagged ‘mos ik’

Sa e madhe nje dashuri,
sa e lumtur nje jete me ty,
sa te embla momentet sy ne sy,
sa te dashuruar ne te dy.

Sa frike me kaplon,
kur prane s’te kam,
se mos te humbas,
gjithmone ne ankth jam.

Sa me mungon dashuri,
ne cdo frymemarrje te mendoj ty,
s’ka cast e moment pa ty te jem,
dashuia jote me ben e forte te jem.

Sa me mungon o dashuri,
jetes ti i jep shkelqim,
me mungon edhe kur prane te kam,
prane teje me e lumtura femer jam.

Me thuaj si do ikesh,
shpinen do ma kthesh,
aspak pa menduar,
mua vetem te me lesh.

Si do ikesh me thuaj,
fare pa shpjegim,
kur vec ne zemren tende,
une gjeja strehim?

Ka rënë qetësia në rrugë,
Kjo mbrëmje, po hesht gjithashtu,
dhe kalimtarët e fundit,
kanë ikur dhe s”ka asnjë gjurmë.

Kërkoj gjithandej se s”i dihet,
është kohë humbjesh në fakt,
Ka ndodhur vërtet, a më duket,
se s’je, e ke ikur për pak?!

Me vjen ne enderr nganjehere,
si hije sillesh neper nate,
E c’mund te bej per te te ndjere?
Eshte thjesht kjo, nje enderr e ngrate!

Me vjen dhe syte mi mbyll ngadale
Dhe si ninulle e embel e Nenes,
Me ve ne gjume ashtu pa fjale,
Sa here qe vjen nen drit’ te henes!

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.