alen

Me vjen ne enderr nganjehere,
si hije sillesh neper nate,
E c’mund te bej per te te ndjere?
Eshte thjesht kjo, nje enderr e ngrate!

Me vjen dhe syte mi mbyll ngadale
Dhe si ninulle e embel e Nenes,
Me ve ne gjume ashtu pa fjale,
Sa here qe vjen nen drit’ te henes!


Me vjen ne enderr nganjehere,
Sado perpiqem te te mbaj,
Sa shpejt mbaron endrra e mjere!
Iken,shkon…me ben te qaj!

Nganjehere ne enderr m’vjen,
Prane meje ulesh vec per pak!
E di kjo enderr me genjen,
Do t’ikesh prape, sa syte ti hap!


Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.