alen

Archive for January, 2015

Puthme moj e dashur puthme
Gjer ne dhimbje gjer ne gjak
S’e duron dot ftohtesiren
Zemra ndezur zjarr e flake

S’eshte kupa e permbysur
Mes gazmoreve per ne
Ti nje gje kupto moj mike
Vec nje here rron mbi dhe
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Me duhet te hesht…
E shoh qe fjalet skan kuptim,
me e mire eshte heshtja.
Kam frike te pyes ne me do me,
me duhet te heshte.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Sa here te mbetesh ne erresire
merr syte e mi e shiko
sa here qe te mos ndihesh mire
merr shpirtin tim e jeto.
Sa here vetem te ndjehesh
kthej syte nga hena e veshtro
dije se me ty une jam gjithmone
dhe sa here te merzitesh
ne fotografi me shiko.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Zemer a te kujtohet dita qe te pashe,
A te kujtohet shikimi qe te dhashe?
A te kujtohet buzqeshja qe te dhurova
Qe nga ai moment me ty u dashurova..

Ndodhe ndonjehere
Te zhytem ne kujtime
Dhe ne ato rruge
Te te kerkoj..
Ndodhe ndonjehere
Te ndaloj kjo zemra ime
Dhe pastaj ritmin
prap te vazhdoj.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Sytë që mi ke ty
Si liqej të kthjellët mali,
Si magnet mua më tërheqin
Shiqimin në ta s’mund ta ndali!

Sikur uji që t’flladitë
Shpirtin që ta freskon,
Ashtu dhe shiqimi yt
Dhembjet mua m’i lehtëson!
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Do të vdes për ty
Askush sdo ta kuptoj
Që në jetën tende
Unë nuk ekzistoj.
Në këtë botë deshta
Që i lumtur të jem
Në duart e mia
Vetëm ty të të kem.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 1 nga 212