alen

Sa here te mbetesh ne erresire
merr syte e mi e shiko
sa here qe te mos ndihesh mire
merr shpirtin tim e jeto.
Sa here vetem te ndjehesh
kthej syte nga hena e veshtro
dije se me ty une jam gjithmone
dhe sa here te merzitesh
ne fotografi me shiko.

Ne qofte se nuk nuk ngushellohesh
eja tek une e me perqafo
perhere me ty do jem
dhe pse afer nuk do te te kem.
Zemer mos me harro krejt
e as une nuk do te harroj
gjithmone ne zemer ke me mbete
si kujtimi me i shtrejete.
Do jesh personi qe me shume une du
dhe qe smunda me harru kurre
si dashuria ime e pare e vertete
qe kaq shume kam dashte dikur.


7 Komente për “Sa here”

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.