alen

Archive for October, 2014

Kur shoh valixhet, ditët më ngrysen,
mbulohem i tëri nga djersët e ftohta,
muzgu bie mu në mesditë,
numërimi fillon marshimin, etshëm, si për inatë
i shtangur, nuhas erën e ndarjes,
fjalët ngushëlluese më bëjnë lajka,
syve iu bie një perҫe malli, flokët më thihen.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Ne kalendarin e jetes time,
vetem dy data kam shenuar,
diten kur une kam lindur,
dhe ate kur ty te kam takuar!

Engjell i zbritur nga qielli,
pasuri qe nuk ka te cmuar,
dhurate qe s’pershkruhet me fjale,
diell qe lind per t’mos perenduar!

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Se dija se nje dite, do ndjeja kaq mall
Se dija qe nje dite, lotet do digjnin zjar,
Se kuptoja se prekja jote me mungonte
As ti nuk e dije se dikush po te mendonte.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Nje zemer e vetmuar
Po pikon gjak
Prej mungeses tende,
Po digjet flake.

Nje puthje e jotja
Me kishte ndihmuar
Zemren time per
Ta sheruar.

5 minuta do mendosh,
do te biesh ne mendime.
Keto rreshta do ti lexosh
si dhurate prej zemres sime.

E di se te kam shoqe
E di e shok me ke,
Por keshtu shkruajti Perendija
Ne mes nesh hyri dashuria.

Ndoshta ste pelqej
ndoshta te nervezoj
por ta them te drejten
shum te dashuroj.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Jam me ty ne cdo moment
dhe pse je larg un jam me ty
fytyren tende kame ndermend
imazhin tend e mbaj ne sy.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

I told myself I’d be okay
I could live without you
I was wrong
I couldn’t survive the day.
It was so long when you were away.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 1 nga 3123