alen

Archive for August, 2009

Po shkruaj vetem per te per at qe me beri te besoj se nuk duhet te vdes njeher jo ateher kur doja te vdisja ngase nuk kisha arsye te jetoj nuk kisha asnje motiv , pastaj erdhi ai ashtu pa pritur si asnje me par me beri per vete dhe me dha nje pjes te rinis se vet nje rini qe un e kisha kaluar pak me par se ai me beri te besoj se akoma jam e bukur dhe ashtu ndjehesha ne duart e tij derisa ledhatonte duart e mia ato duar te njoma qe nuk ekishin prekur aske me par me preken mua ato buze qe sishin puthur me pare me puthen mua ai ze i embel qe me thonte te dua e gjeti diku te humbur shpirtin time dhe e beri te lumtur ai ze qe me thonte se nuk jam e vetedijshme per bukurin time per bukurin e syve te mi ai vetem ai me beri te jetoj dhe te heq dore nga vdekja qe ngadal po me bente per vete dhe sonte vetem per te po shruaj per me te dashurin tim ngase e dua dhe nuk kam turp ta pranoj edhe pse nuk do te jet imi asnjeher un prap e dua dhe nje dit do ta le te lir ta zgjedh fetin e vet ngase un nuk jam fati i tij feti im ka vdekur dhe un do mbetem vetem perseri ne kerkim te vdekjes.

Pse me lendove
kur me the se me dashurove?
Por un prap Te Dua
dhe pse ti u talle me mua..

Lere lotin tim te pikoj i qete,mos me kerko ne enderr se s’mund te me gjesh,mos me
kerko me, se gjithcka ka m’baruar, jeto i lumtur me ate qe je fejuar.:'(

Nje dite dielli me pa dhe me pyeti:Nese kaq shume te mungon,pse se harron? Kurse une
iu pergjigja:A mund ti diell te jetosh pa qiell?

Buzqeshja jote me thot ”Te Dua”..
Shikimi yt me tregon se s’mun pa Mua..
Si qershi ishin buzet e tua..
i prita e i prita qe t’me puthin mua..
Ti ma bere Zemren shkrum..
Dua qe t’me thuash Te Dua shum..
Ne boten te humber dhe pa shpres..
Sa shum deshta qe te vdes..
Kur e gjeta ENGjULIN qe e kerkova..
Vdekjen me nje her e harrova..
Perqafimi yt me jep n’grohtesi..
Tash pe sho qe esht dashuri..
Vetem nje nga mendja s’me hiqet..
Zemra jote per mu a po digjet?
Qfar mendim ke per mua?
Shka n’djen ti me te vertet per mua?
Dua qe t’ma tregojsh te verteten..
Pe shoh se pa ty nuk mund ta jetoj jeten..
Pa syt e buzet e tua jam e humber..
Kjo dashuria jon esht shum e bukur..
Dashuria jon duk dua qe te shuhet..
Kur nuk do te na humbet..!

Engjuli im
Endroj te gjej nje N’jeri se e kupton fjalen DASHURI.
Te shoh at dashuri ne syt e ti.
Endroj te perfundojn ditet se me vetmuan.
Te takoj dikend se me nje ZEMER nuk luan.
Te z’gjohem me nje gezim ne mengjes.
Te di se me at dashuri dua te v’des.
Endroj nje n’jeri se me don dhe me gabime.
Endroj nje Engjul per t’ja falur zemren time.
Endroj te me shtrengonte fort ne gjirin e ti.
Por ku esht aj engjul ne ket dit te zi.
Aj engjul, se dua t’ja lexoj deshirat nga buzet e mira.
Veq ket engjul e kerkoj s’kam t’jera deshira.
Ndoshta aj do me gjen se Zemren e kam hapur per te.
Po shpresoj, se ne endra per nat e kerkoj me ze.
Te pres Engjuli im deri ne fund te jetes te pres.
Se kam deshir te jam pran teje deri sa te vdes.

Fjal të urta për Dashurinë

“Kur dashuria don te flase, mendja duhet te hesht.
“Gjuha e dashurise eshte te syte!”
“Dashuria ne sy lind, ne sy jeton ne sy vdes!”
“Dashuria qe u shua nuk ishte dashuri!”
“Eshte kenaqesi e madhe te dashurosh, edhe pse nuk ndihesh i dashuruar!”
“Dashuria eshte nje e mencur nder te cmendurit,
nje helm qe te sheron nje embelsire qe te helmon!”
“Dashuria, kolli dhe kruarja kurre nuk mund te fshihen!”
“Dashuria eshte ujvare e pashtershme me emrin Femer!” …Lexo më tepër

Poezi Dashurie

T’kam dasht me zemet t’kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj …Lexo më tepër

Fjalë të Urta për Dashurinë

Te kerkojsh me arsye rrugen tek dashuria, eshte njesoj si ta kerkosh diellin me qiri!”
“Dashuria eshte i vetmi pasion qe nuk duron as te kaluaren as te ardhmen!”
“Dashuria ka dy percjelles: te miren dhe zhdervjelltesine!”
“Dashurine e paster si loti, mos ia fal cdo idioti!”
“Dashuria e ngre personin prej nje vetedije te ngushte dhe e ben moter me te gjitha vuajtjet e njerezimit!”
“Dashuria e zjarrte eshte si fantazmat, te gjithe flasin per te, ‘e askush se ka pare!”
“Dashuri do te thote kurre te mos thuash “ME FAL”! ……Lexo më tepër

Në këtë postim ju sjellim një koleksion poezishë të përshtatura për MSN(Messenger).

1.PrAnOjE ReAlItEtIn,çMoJe sInQeRiTeTiN,DuAjE AtË Që e dAsHuRoN PoR TrAdHëTiNë kUrR MoS E MeNdO.

1.ρяαησנє яєαℓιтєтιη,çмσנє ѕιηqєяιтєтιη,∂υαנє αтë që є ∂αѕнυяση ρσя тяα∂нëтιηë кυяя мσѕ є мєη∂σ. ……Lexo më tepër

Kam dy duar te arta per te prekur ty kam dy buze te zjarrta per te puthur ty kam gjetur strehim te rrim te dy kam gjetur gjithqka po me mungon vetem TI !! :S AD

Historia e Një Vajze

Me trenin e fundit
Po udhetoja ate nate
Ne nje cep te vagonit
Dallova dy sy te arte.

Ato ishin te perlotur
E shume te trishtuar
Ne nje pike te vetme
Rrinin te fiksuar. …..Lexo më tepër

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 1 nga 212