alen

Po shkruaj vetem per te per at qe me beri te besoj se nuk duhet te vdes njeher jo ateher kur doja te vdisja ngase nuk kisha arsye te jetoj nuk kisha asnje motiv , pastaj erdhi ai ashtu pa pritur si asnje me par me beri per vete dhe me dha nje pjes te rinis se vet nje rini qe un e kisha kaluar pak me par se ai me beri te besoj se akoma jam e bukur dhe ashtu ndjehesha ne duart e tij derisa ledhatonte duart e mia ato duar te njoma qe nuk ekishin prekur aske me par me preken mua ato buze qe sishin puthur me pare me puthen mua ai ze i embel qe me thonte te dua e gjeti diku te humbur shpirtin time dhe e beri te lumtur ai ze qe me thonte se nuk jam e vetedijshme per bukurin time per bukurin e syve te mi ai vetem ai me beri te jetoj dhe te heq dore nga vdekja qe ngadal po me bente per vete dhe sonte vetem per te po shruaj per me te dashurin tim ngase e dua dhe nuk kam turp ta pranoj edhe pse nuk do te jet imi asnjeher un prap e dua dhe nje dit do ta le te lir ta zgjedh fetin e vet ngase un nuk jam fati i tij feti im ka vdekur dhe un do mbetem vetem perseri ne kerkim te vdekjes.


5 Komente për “Vetëm për të”

  • NeSe nuk i beSon fjaLEs tiMe te TE DUA PSe me leJon ti puth buZet e tuAa te kam loqk theLl ne zEmeR te ndJej kjo eshte e veRteT nUk po te genjeJ.

  • sA zEmRa i shikovAa dAshuRi nuk pRanova kuR ti mU afrove magji me lEshove u mundova me iK po ti me dole ne prit sPatA ku me shku vEq mu DASHURU.

  • sanja:

    Ka kaluar dit enet qe jetoj ne vetmij eja M……………………………….. pote [pres se pa ty skam jete

  • te kam dashur me zemer te kam dashur me shpirt poti ma theve zemren me the lamtumir dhe ike ng un e prishem dashurin qe u deshum shum ishin ne muj mijalti ne te dy ishim shum te gezura po ti me the prap lamtumir un te thash te dalim te enjten por kaluan shum dit qe ne nuk u zatetem po re prap u ktheym ne dashuri te par si më par

  • Nje dite kur te zgjohesh mos i laj syt me lot si te tregon dikush qe sjam mo ne kete bot mos pyet si vdiqa por pyt si jetova si me kaluan ditet e fundit qe pa ty jetovati ti fal syt mos ti sho ti fal duar ne ti shtrengon gojn ta fali shpirtin me ti më perqafon ta fal zemern nese ti me don

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.