alen

Fjal të urta për Dashurinë

“Kur dashuria don te flase, mendja duhet te hesht.
“Gjuha e dashurise eshte te syte!”
“Dashuria ne sy lind, ne sy jeton ne sy vdes!”
“Dashuria qe u shua nuk ishte dashuri!”
“Eshte kenaqesi e madhe te dashurosh, edhe pse nuk ndihesh i dashuruar!”
“Dashuria eshte nje e mencur nder te cmendurit,
nje helm qe te sheron nje embelsire qe te helmon!”
“Dashuria, kolli dhe kruarja kurre nuk mund te fshihen!”
“Dashuria eshte ujvare e pashtershme me emrin Femer!”
Une jap dashuri sepse te dua, jo sepse pres qe ti te ma kthesh dashurine.Nese te jap dashuri apo dicka tjeter duke pritur te ma kthesh me dicka, me siguri do te mbetem i deshperuar!”
“Dashuria ofrohet si buka, si uji, si liria…
Dashuria kerkohet si ajri, si zjarri, si shpetimi…”
“Ata qe vdesin duke dashuruar jane deshmore!”
“Njeriu eshte i humbur nese nuk e gjen veten ne dashuri!”
“Dashuria e vertete eshte dhurate fatale, pa parashikime dhe pa litime!”
“Pse flet per dashurine sikur tregon perralle?A mund te tregohet muzika me fjale?
“Kur duam dike per virtytet e tij, nuk eshte dicka e vecante, por kur fillojme ta duam per mangesite, atehere kjo eshte dashuri!”
“Dashuria s’ka peshe,pervec kesaj:Te duash edhe me shume!”
“Te duash nje ore, kjo eshte shprehi e kafsheve; nje dite -vecori e njeriut; gjithe jeten- e engjujve.Por te duash gjithe jeten vetem nje qenie, kjo eshte dhunti e Perendise.”
“Dashuria e pare ecen si gaforrja!”
“Dashuria e rreme, eshte me e keqe se urrejtja!”
Kam lexuar diku se dashuria eshte kapitulli i pare ne librin e madh te mosmirenjohjes!”
“Ngrije uren e dashurise deri ne diell, vetem ajo, vetem ajo na lidh me njerezit!!”
“Te kerkojsh me arsye rrugen tek dashuria, eshte njesoj si ta kerkosh diellin me qiri!”
“Dashuria eshte i vetmi pasion qe nuk duron as te kaluaren as te ardhmen!”
“Dashuria ka dy percjelles: te miren dhe zhdervjelltesine!”
“Dashurine e paster si loti, mos ia fal cdo idioti!”
“Dashuria e ngre personin prej nje vetedije te ngushte dhe e ben moter me te gjitha vuajtjet e njerezimit!”
“Dashuria e zjarrte eshte si fantazmat, te gjithe flasin per te, ‘e askush se ka pare!”
“Dashuri do te thote kurre te mos thuash “ME FAL”!
“JETO QE TE DASHUROSH, DASHURO QE TE JETOSH!
“Dashuria e kote eshte denim nga denimet me te medhaja!”
“Dashuria eshte flaster qe vendoset ne plagen e jetes!”
“Dashuria eshte ngacmim i shoqeruar me idene e nje te jashtme”
“Xhelozia dhe dashuria shkojne dore per dore, dhe se bashku sjellin dhimbje!”
“Dashuria e sundon mbreterine e saj pa shpate!”
“Dashuria lind te zemra e njeriut njelloj si lind lulja ne balte, por s’i merr as ere e as ngjyre, se s’ka.Ne fund edhe ajo vyshket si lulja!
Tragjedia me e madhe e jetes nuk eshte se njerezit vdesin, por se pushojn se dashuruari
TE LUTEM ME DUAJ PAK NESE DESHIRON TE ME DUASH GJAT !
Dashuria? Ne fillim fjal te medha, pastaj fjale te pakta e ne fund fjale te shumta !
Te dashurosh do te thot te duash nje tjeter me shume se veten !
Dashuria asnjeher nuk lind ne shpirtin e prishur
Te dua sepse me dhe dashurine, e dua dashurine sepse ma dhe ti !
NJE DASHURI ESHTE, POR KOPJE TE SAJ KA ME MIJERA !
EDHE NE KASOLLEN ME TE VOGEL KA VEND PER DY TE DASHURUAR !
Dashuria platonike eshte vullkan pa erupcion !
Shumices se njerezve u duhet me shume dashuri sesa e meritojne !
Dashuro te tjeret nese do te te dashurojne !
DASHURIA ESHTE TER JETA E GRUAS, KURSE NJE EPISOD NE JETEN E MASHKULLIT!
Ai u martua me te sepse e dashuroi , AJO u e dashuroi ate sepse u martua !
C eshte Dashuria? RAST I VOLITSHEM PER DHEMBJE TE GJATE ! Thenia ishte : Sa me shume qe i njof njerezit aq me shume i dua kafshet !
TE NDAHESH VETEM SEPSE NUK E DO ME ESHTE BUDALLALEK, NJEJT SIKUR TE MARTOHESH ME DIKE VETEM SEPSE E DO !
Neqoftese miqesia nuk permban dashuri, dashuria permban miqesi
Dashuria eshte e amshuar derisa zgjat !
Ne fillim te dashurise te dashuruarit flasin per te ardhmen, e kur ajo eshte nga fundi flasin per te kaluaren !
Nga te gjithe pasionet dashuria eshte me e fuqishmja, ajo ne te njejten kohe sulmon Zemren Koken dhe Vetedijen
Koha eshte jashtzakonisht e bukur, kur ben dashuri !
Engjejt e quajn gezim i qiellit, djajt e quajn vuajtje e sketerres,
njerezit e quajn DASHURI !
Dashuria nuk eshte problem,ashtu sic nuk eshte nje automjet:problem jane vetem ata qe ngasin automjetin,udhetaret dhe rruga.


48 Komente për “Fraza Dashurie”

 • dikur te lumtura ishin dy zemera njera e jotja e tjetra e jemja

 • dasho:

  “Te dashurosh eshte merit,te tallesh me dashurin eshte krim!

 • dasho:

  “Bukuria dhe hijeshia e saj me shum me berngosin sesa me japin kenaqesi!

 • bukuroshja:

  esht vertet dicka shummmmmmmmm e bukur te dashurosh te mendosh 1her gjithkush ka 1 te dashur

 • vajza-Dreq:

  Dashuria e vertete te vjen vetem njehere ne jete,prandaj nese e do per te lufto…

 • PR VAJZAT DREQ JISHIN DI FJAL NJO E KEQE NJO E MIR
  POR ASOJ TE KEQES I SHKOJKE JETA ME TRAHTI DHE ME FANTAZI PO ASOJ TE MIRES JETA I SHKOJKE VISH ME PASURI DHE SHUUUMMM DASHURI

 • TAKIMIN E PAR ME TI KUR KAM DAL TI ME THOJSHE SE SHUM ME DON POR PRAP TI QETRIN E DASHURON MASHUM SE UN

 • arta:

  ich schlisse die augen und treum von dir und stell mir vor du ligst neben mir ich spyre dich
  du spyrst misch und sagt ganz leise ich will nur dich

 • me thuaj pse te lutem me lendove pse kaq keq me mashtrove ta ofrava zemren e ti lujte me ta ne fun u ktheve edhe zemren ma theve

 • Pa dashuri bot e pa meshirmshe me shtyre ne gabim fatal,Qe per ta harruar njerun qe deshta U fejova me nje tjeter djal.E dashuroja me ter qenien time por u desh te jem larg ti,si degjova rrahjet e zemres time por u fejova me nje tjeter njeri? Un Tash u fejova por si te permbahem nuk di kur e mendoj se do behem nuse ne tjeter shtepi,do te behem nuse Pastaj edhe Nën,Por femiut tim Do ja ver Emrin tend.Qe kur ta therras Te ndihem ne vetmi Duke Te menduar ku mund te jesh ti? Ndoshta dhe ti do martohesh E mua do me harrosh,Vetem kur te hidhesh Ne perqafimin E tjetres Mua do me kujtosh..Sikur edhe koha plaget ti sheroj Do vdes me lot ne sy.Por kurr nuk do te me mbyllen syt vetem pse u martova pa dashuri!!!

 • Nuk jam loder e askujt qe ti me mua me lujt dhe ne fund t’me bjesh me vujt….

 • Si ndihesh sante kur afer sme ke ‘Si po te kalon nata kur afer sme ke ‘Si po te rrin te qeta buzet e tua pa fjalen te /….

 • si po te kalon nata kur me mua sje me falni per gabime

 • pse……genjen pse lendon kur sdashuron pse te verteten se tregon po ni jet e shkatrron!

 • shum poezi te bukura, dua te shenoi nje per per te dashurin tim qe e dua shum, DY FJAL QE ME GEZOJN DY FJAL QE ME HIDHEROJNDY FJAL QE TER JETEN TA NDRYSHOJNDY FJAL QE KAN DOMETHENJE QKA NDI UN PER TY, KETO DY FJAL DUA TE MI THUASH EDHE TI KETO DY FJAL KAN SHUM RENDESI ME KETO DY FJAL MUND TE NDERTOSH ARDHMERIEDHE PER KET DUA TE TI THEM TY TE DU A ZEMER TE DUA VETEM TY. VETEM TY TE KAM NE ZEMER TE DUUUUAAAAAAAA SHUM NGA BONA SHPIRT PER TY

 • dy zemra qajn dy zemra qeshin dy zemra lindin dy zemra vdesin?
  pse nuk me thu mirdita apo lomtumir te pengon dikush apo vet ske deshir.

 • skur te isha flutur te fluturoja ne qjell emrin ton te bukur ta shenoja ne djjell

 • Lina:

  Pa ty zemra do mem plas jam merzit afer met pas pasha lot qe i kam ne sy mka marr malli mete pa Ty…
  ich liebe dich über alles , du bist mein ein und alles …!!!

 • BARDHA:

  kur po bie ne gjum ti po te endrroj kur po zgjohem nga gjumi per ty po mendoj zemra ime per ty rrah 24or ne dit sepe dashuri per ty esht duke u rrit

 • era:

  te dua deri sa tye vdes

 • Ana:

  Kam par dashuri edhe atje ku ka qen urrejtja ,kam par besnikri edhe atje ku ka qen tradhtia

 • Ana:

  Zemra e njeriut ka kufi në dashuri por jo në urrejtje

 • Jana:

  dashuria dashuron ate qe di te dashuroj

 • anisa:

  Edhe sot mbreteron heshtja ne dhomen time jam ulur pran dritares dhe veshtroj qjellin qe u erresua pas perendimit te djellit mendoj per ty mendoj per ditet qe i kaluam se bashku dit dit qe per mua jan te panjohura ne mua mbeten vetem kujtime mbeti vetem fjala e fundit lamtumir fjale kjo qe me beri te vuaj ter jeten ike nga un i papenduar per gabimin e ber duke me len te vuaj denimin e pamerituar per kete te ndihmuan te tjeret me keshillen e tyre per te miren tende jm i sigurt se do te me kthehesh po dot jet shum von tani jeto me tjetren ndoshta ajo do te doj por jo sa te doja un!!!!

 • te dua me don nje shtyll na pengon dhe varri i shkret na ndau per jet te don rona G.

 • mbarij drama po kuptim mbaroj loja pa fillim mbaroj endrra pa fjetur mbaroj vdekja pa vdekur mori fund gjdo gje per mua kurr s mund te them se sa te dua

 • Sa lule ka pranvera te gjith kan arom .Lulja me e bukur eshte dashurija jon

 • zemra zemren po e pret nuk esht jeta 100 vjet

 • neri:

  do tet dua sa tkem jeten…x tigrin vl

 • albert:

  nuk e di qka mendon ti per mua por une e di se qa menon zemra jote per mua ti mua me do por nuk mund te ma thuash se nuk ke guxim zemra jote ma thot qe ti mua me do por qa ki me ba qeshtu e ka jeta mua ka kush mem dasht mos ta nin ty per mua

 • besi:

  aj qe dashuron me te dy kembet ne balt sharron.

 • Dashuria te jep forc,Dashuria te jep shpres,Dashuria te shtyn te jetosh,Dashuria te bën të vajtosh

 • vana:

  zemer me duaj kur nuk me do njeri se kur te me duan te tjeret lali je veq nje + per mu

 • vana:

  Qendro pran meje dhe me thuaj te dua.Qendro pran meje e mos me ler te vuaj.Qendro pran shpreses e mos me ler ne trishtim.Qendro pran shpirtit e mos me ler ne zhgenjim

 • syni:

  deshiroj te behem lot,
  te pikoj ne faqen tende,
  te vi deri te buzet e tua,
  qe te puth dhe te them,
  te DUA…..

 • qielli ashtt gjelloz sjell wetum shi se un e kam nje engjull qe se ka aii…

 • Te Dua Te Dua 100 Her Të Kam Than Nese Nuk M doo Ta Q.. At na

 • Kalojn dit e kalojn muaj
  Ne vendin tim jam bere i huaj
  Lotet mire spo me len me te pa
  Prej asaj dite qe jemi nda

  Nje pike shprese me ka mbet
  Ndoshta te shoh ndonjehere ne jete
  Ato dite une si harroj
  Na kan rraf zemrat njesoj

  Asnjehere se kisha dite
  Se me shkon jeta ty te te prite
  Keshtu e paska jeta jone
  Rralle del siç e mendon

 • **v*i*->*n*i**♥. . l_ O \/ E . . ♥♥. . l_ O \/ E . . ♥♥. . l_ O \/ E . . ♥♥. . l_ O \/ E . . ♥♥. . l_ O \/ E . . ♥♥. . l_ O \/ E . . ♥♥. . l_ O \/ E . . ♥

 • mikeli:

  nese do te dashuroheshin te gjith yjett me mua te siguroj se vetem ty te dua sdua mendjen te ta mbush por te siguroj se si une sdo te te dashuroje askush <3

 • Kur dashuria don te flase, mendja duhet te hesht.
  “Gjuha e dashurise eshte te syte!”
  “Dashuria ne sy lind, ne sy jeton ne sy vdes!”
  “Dashuria qe u shua nuk ishte dashuri!”
  “Eshte kenaqesi e madhe te dashurosh, edhe pse nuk ndihesh i dashuruar!”
  “Dashuria eshte nje e mencur nder te cmendurit,
  nje helm qe te sheron nje embelsire qe te helmon!”
  “Dashuria, kolli dhe kruarja kurre nuk mund te fshihen!”
  “Dashuria eshte ujvare e pashtershme me emrin Femer!”
  Une jap dashuri sepse te dua, jo sepse pres qe ti te ma kthesh dashurine.Nese te jap dashuri apo dicka tjeter duke pritur te ma kthesh me dicka, me siguri do te mbetem i deshperuar!”
  “Dashuria ofrohet si buka, si uji, si liria…
  Dashuria kerkohet si ajri, si zjarri, si shpetimi…”
  “Ata qe vdesin duke dashuruar jane deshmore!”
  “Njeriu eshte i humbur nese nuk e gjen veten ne dashuri!”
  “Dashuria e vertete eshte dhurate fatale, pa parashikime dhe pa litime!”
  “Pse flet per dashurine sikur tregon perralle?A mund te tregohet muzika me fjale?
  “Kur duam dike per virtytet e tij, nuk eshte dicka e vecante, por kur fillojme ta duam per mangesite, atehere kjo eshte dashuri!”
  “Dashuria s’ka peshe,pervec kesaj:Te duash edhe me shume!”
  “Te duash nje ore, kjo eshte shprehi e kafsheve; nje dite -vecori e njeriut; gjithe jeten- e engjujve.Por te duash gjithe jeten vetem nje qenie, kjo eshte dhunti e Perendise.”
  “Dashuria e pare ecen si gaforrja!”
  “Dashuria e rreme, eshte me e keqe se urrejtja!”
  Kam lexuar diku se dashuria eshte kapitulli i pare ne librin e madh te mosmirenjohjes!”
  “Ngrije uren e dashurise deri ne diell, vetem ajo, vetem ajo na lidh me njerezit!!”
  “Te kerkojsh me arsye rrugen tek dashuria, eshte njesoj si ta kerkosh diellin me qiri!”
  “Dashuria eshte i vetmi pasion qe nuk duron as te kaluaren as te ardhmen!”
  “Dashuria ka dy percjelles: te miren dhe zhdervjelltesine!”
  “Dashurine e paster si loti, mos ia fal cdo idioti!”
  “Dashuria e ngre personin prej nje vetedije te ngushte dhe e ben moter me te gjitha vuajtjet e njerezimit!”
  “Dashuria e zjarrte eshte si fantazmat, te gjithe flasin per te, ‘e askush se ka pare!”
  “Dashuri do te thote kurre te mos thuash “ME FAL”!
  “JETO QE TE DASHUROSH, DASHURO QE TE JETOSH!
  “Dashuria e kote eshte denim nga denimet me te medhaja!”
  “Dashuria eshte flaster qe vendoset ne plagen e jetes!”
  “Dashuria eshte ngacmim i shoqeruar me idene e nje te jashtme”
  “Xhelozia dhe dashuria shkojne dore per dore, dhe se bashku sjellin dhimbje!”
  “Dashuria e sundon mbreterine e saj pa shpate!”
  “Dashuria lind te zemra e njeriut njelloj si lind lulja ne balte, por s’i merr as ere e as ngjyre, se s’ka.Ne fund edhe ajo vyshket si lulja!
  Tragjedia me e madhe e jetes nuk eshte se njerezit vdesin, por se pushojn se dashuruari
  TE LUTEM ME DUAJ PAK NESE DESHIRON TE ME DUASH GJAT !
  Dashuria? Ne fillim fjal te medha, pastaj fjale te pakta e ne fund fjale te shumta !
  Te dashurosh do te thot te duash nje tjeter me shume se veten !
  Dashuria asnjeher nuk lind ne shpirtin e prishur
  Te dua sepse me dhe dashurine, e dua dashurine sepse ma dhe ti !
  NJE DASHURI ESHTE, POR KOPJE TE SAJ KA ME MIJERA !
  EDHE NE KASOLLEN ME TE VOGEL KA VEND PER DY TE DASHURUAR !
  Dashuria platonike eshte vullkan pa erupcion !
  Shumices se njerezve u duhet me shume dashuri sesa e meritojne !
  Dashuro te tjeret nese do te te dashurojne !
  DASHURIA ESHTE TER JETA E GRUAS, KURSE NJE EPISOD NE JETEN E MASHKULLIT!
  Ai u martua me te sepse e dashuroi , AJO u e dashuroi ate sepse u martua !
  C eshte Dashuria? RAST I VOLITSHEM PER DHEMBJE TE GJATE ! Thenia ishte : Sa me shume qe i njof njerezit aq me shume i dua kafshet !
  TE NDAHESH VETEM SEPSE NUK E DO ME ESHTE BUDALLALEK, NJEJT SIKUR TE MARTOHESH ME DIKE VETEM SEPSE E DO !
  Neqoftese miqesia nuk permban dashuri, dashuria permban miqesi
  Dashuria eshte e amshuar derisa zgjat !
  Ne fillim te dashurise te dashuruarit flasin per te ardhmen, e kur ajo eshte nga fundi flasin per te kaluaren !
  Nga te gjithe pasionet dashuria eshte me e fuqishmja, ajo ne te njejten kohe sulmon Zemren Koken dhe Vetedijen
  Koha eshte jashtzakonisht e bukur, kur ben dashuri !
  Engjejt e quajn gezim i qiellit, djajt e quajn vuajtje e sketerres,
  njerezit e quajn DASHURI !
  Dashuria nuk eshte problem,ashtu sic nuk eshte nje automjet:problem jane vetem ata qe ngasin automjetin,udhetaret dhe rruga.

 • ina love:

  kur varferia hyne nga dera……..
  dashuria del nga dritarja……

 • ezi:

  te urrej se te dua

 • un per ty shterroj detin
  un per ty bej rrumuj te gjith qytetin
  por mos mendo se do te vras vetin..!<3

 • te dua shpirt te dua pergjithmon,
  po qte bej i dashur se familja sme lejon
  po perpiqem kunder te luftoj
  do te dua pergjithmon,
  kerr sdo te te harroj!!!!!!!!!

 • mos e lendo zemren qe mbrenda te mban,
  mos e vraj shpirtin qe per ty vetem qan

 • migena:

  eshte shume e vertete une tani sapo u ndava nga ai qe sesha me gjith zemer dhe nuk di qte bej qe ta harroj dhe ta heq nga zemra ime gjithmon .mendoja se hjithqka e kish nis seriozisht po ja qe e keuptova kjo kishte qe loja qe kurr nuk mund ta besoja se sa shum e deshte sa shum e enderroja sa shum me mungonte dhe sa me shum me lendonte . por sic ata nuk interesohen per ne dhe do te mundohemi mos te mendojme per ta po cti bej ketyre syve qe veq lot pikojne i fshij her pas here po ata nuk po me shterojne .i lutem zotit qe ta bej njeri e nuk lozet kush me nje dashuri se dashuria eshte si nje embelsi. kaq kisha shpresoj dhe me ndimen e zotit ta harroj ate person dhe tA HEQI NGA ZEMRA PERGJITHMON po tani dhe jo me vone . LAMTUMIR PO TE THEM PO JO ME ZEMER PO ME MEND OK PER TY ER… NGA A… LAMTUMIR

 • foreverlove:

  Non so perché ho studiato nella vita, se tutto quello che ho bisogno di sapere è nella geografia del tuo corpo, nella storia dei tuoi occhi e nella chimica del tuo bacio.

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.