alen

Kam dy duar te arta per te prekur ty kam dy buze te zjarrta per te puthur ty kam gjetur strehim te rrim te dy kam gjetur gjithqka po me mungon vetem TI !! :S AD


14 Komente për “Un Ti githmon”

 • nese un vdes me mbulon dheu i zimbi varrin tim do ta shkruaj te dua vetem ty thikat i duroj plumbat i pranoj te ndahem prej teje as qe mendoj

 • Isha shum i ri gjdo njeri sado i ri apo sa do i vjeter qe te jet mund te ket ndonje simpati ne jet ashtu me ndodhi mua isha shum i ri qe nga klasa e 7 fillova te njdej nje dashuri per nje vajz te klases kaluan vite te tera edhe nuk e dinte se e dua un ata pas nje kohe shum te gjat vendosa ti tregoj ishte viti i fundit qe ne leshohemi prej shkolles ishim ne klasen e 9 shkuam me shkoll ne eksurzion dhe me gjith zemer vendosa ti them por mendja ime e dinte qe do te me thoshte nuk mund te jemi bashk por une per ta larguar at dashurin time te madhe prej zemres erdhi koha qe ti them i tregova me tha megim pse nuk me ke treguar me heret u ndala thash pse tha e kam ditur gjeth se ti je i dashurune ne mua u gezova per tej mase ishim ne pushim veror familja e vet nuk e la ta vazhdonet shkollen me gjith merzin se e kisha sdija qka te beja ne shiheshim por shum rrall u pajtova edhe me ate fat se dashurija po te shtjke drejt asaj qe gjdo gje te jet e mujshme ne ket bot ishte data 11.10.2007 me thirri disa her me par ne telefon me thoshte mergim po me thojn se dojn me me feju aii bajsha hajgare me te une thojsha leje more se ti si ke ba hala 15 vjet e dojn me te feju veq kur bani teli perseri tha njekosisht tha ta uroj tha festen dha edhe en qoft se don me kan e jotja tha prej sonti tha jam e jotja mundesh me ardh me me marr tha se dojn me me feju seriozsht ta mirrja ku ta qoja kisha vetem 16 vjet ta lija qysh ta lija a lihej jeta per jo thash per mu perfundoj jeta qkisha me ba 3 her kam tentu ta vras veten pse more zot thojsha me ndodhi bash mu e gjith kjo shkoj u martua me nje teter qe se deshi kurr une mbeta keshtu si jam i vetmuar si gjith qdo femer se e takoja dy dit metsha en lidhje me ta u ndajsha mu paraftyrojshin qastet tona bashk me thirri dy a tri her ne telfon me pyste se si jam une u ndejsha i lnduar u merzitshim te dy edhe i thash te lutem harroj krejt qka kem pas jeten e re e ke nis me nje tjeter harro mergimin tash sthirri ma u martova veq sa me than qe jam i martune kam tentar shum her ta ndahem nga gruja po qka me ka mbajt inati me ta bashk edhe e kam qu gjith mendjen pse ta lendoj dikenqe sak faj por kurr dashurija e par ish mbi te gjitha zemren po ta dhigjke flak

 • resa:

  kur te dashurosh per her te par nje gje mendo se dashurija e ka nju kufi e kufiri nje ndarje e ajo st “VDEKJA”

 • Un ty te dua po ti ndoshta sme don po kuptoje pak thuj mos po gaboj.

 • te dua te dua per ty po vdes
  ti ame do
  mua
  pergjigje
  po pres

 • une sflas shum
  e as nuk jap premtime
  thjesh shkoj
  e futem ne mendime
  se kush e don
  zemren time

 • vdekje pse oj vdekje askush ste don ty gjith kusg te dobon eja tek un me mall po te pres mos shko tik ai qe nuk do ti vdes sikur do te sha krenare ateher do ti thoja lamtumir ksaj bote trathtare

 • te dua te dua andaj dhe po flas sikur mos te doja sdo te vija pas ?
  ……

 • RRyma kur te ndalet mbetem ne terr i dashur i pa harruar te kujtoj qdo her

 • Egjim.:

  As tigri e luani.
  As deti e oqeani,
  As bota ne mendime,
  smund te ndaj nga Jeta ime…

 • Egjim.:

  Me buzqeshje ne fillim,
  tu ofrova dhe te putha pa qellim,
  te pelqeva thjeshtesin,
  ndaj e lidha miqesin.
  Ne fillim e kuptova,
  se ne ty u dashurova,
  mendova se nuk ka kuptim,
  qe te thosha te dua pa mbarim.
  Per cdo nat ne ty kam menduar,
  por se do realizohen endrrat,
  kurr se kam besuar.

 • erdi:

  une do te dua pergjithmon,ame do mua ti pergjigje po pres

 • A & M:

  Ti me ban shum e lumtur .

  TE dua jeta ime
  TE dua sat kem jet
  TE duA pa pertim
  Se ke hyr thell ne shpirtin tim.
  ….DONI….

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.