Tag Archives: Poezi Dashurie Shqip

Mos me tradhto

love-heart-earrings-01-150x150Duke te pritur lotet me jane shterr, eja te lutem mos mi len vitet pa pranver, ne gjume kur bie shoh endrra nate per nate, eja te lutem jepi fund ksaj pritje te gjate

Te lutem më thuaj qe me don pse kaq shum me mundon Pse Po’ tallesh ti me mua eshte gabim qe une ty TE DUA.

 

Jeta eshte si nje trendafil

images (1)jeta eshte si nje trendafil,
cdo petal nje lumturi,
cdo gjemb nje dhimbje,
jeto i lire,
dhe shijoje jeten’
ajo eshte e bukur……