alen

Archive for April, 2014

E lodhur dhe e dermuar nga ajo se cfar me ofron jeta, sot desha te te perkujtoj se te desha shume. Te desha po aq sa nuk dita kurre te te them jo. Ti ishe ai qe me beri zgjimin me te bukur ne jet me beri te dashuroj si askend tjeter gjithqka qe kisha dhe qe e bera, e bera per ty por ti ike, ike pa then sanje fjale, ike duke me lene te pa shprese perjet.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Zemra ime me dhimbje,
ty po te kerkon,
shpirti im ty zemer,
dot nuk te harron.

Jeten time pa ty,
nuk mund ta jetoj
se ti je dashuria ime,
deri ne vdekje do te dashuroj.

 

Ti ishe ajo,
qe mua me beri,
te ngrija koken,
dhe drejt te vazhdoja.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Te desha ty
ti me shkaterrove,
nje dhimbje te re
mua me mesove.

Dhimbja ka mall
lot edhe merzi,
kete do e kujtoj
dhimbje Per dashuri.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Nese lotet ne sy
te pikojn ngadale
kujto zemren time
qe dikur ta pata fale.

Nese ndjen zemren
shume te lenduar
kujto si ndihesha une
kur me pate tradhetuar.

Ate dit kur te vdes,
ju lutem mos vajtoni
por me keng e me valle
te varri te me dergoni.

Nenes mos i thoni
se e bija jote ka ndruar jete,
Le t’i kujtoje ajo
krushqit e vajzes se vet.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 2 nga 212