alen

Ate dit kur te vdes,
ju lutem mos vajtoni
por me keng e me valle
te varri te me dergoni.

Nenes mos i thoni
se e bija jote ka ndruar jete,
Le t’i kujtoje ajo
krushqit e vajzes se vet.

Ne dasmen time,
te gjith i ftoni,
shoket e miqt
t’mi lajmeroni.

Afer dua te gjith qe t’i kem
le te me shikojn per te fundit her.
Mos veshtroni ne asnje ane,
se s’do me keni me prane.


8 Komente për “Vdekja e nje vajze te re”

 • Lendita:

  O kush e ka shkru ket I lumshin duart. Ju dua

 • fatlum istrefi:

  shum bukur po i qitni poezit durt ju lumshin

 • arberi:

  ti ie aroma e kesaje jetes tem ti je femra ma e mire ne jet ta kom jape xemlen tem ti nuk dite me rrujtee e hupe e largove prej meje dijee oo jeta jemm sa duu un ty ti je drita botes tem

  sa veshtiree esht me harruhe 1 jete qe kom edhe pse large jemi prapa zemer te kom tyy aferr mejee ti je aroma e zemress tem ti ie drita e kesajee jetes tem te thom tyy sa te duu tyyy oo jeta jem ooo drita e kesaje botess tem

  e kam me ty qe flet per mua
  nuk pyes askend,jetoj si te dua
  me ty e kam qe pyet per jeten tem
  njerez jemi bejm dhe gabime
  po kush je ti qe me gjykon mua
  e kam jeten tem e jetoj si du un

  qdoo dite e shoo dashnie tem qe kom pase aferr meje po aioo mo nuk esht me mu esht fijuu me tjeterr kon familja e asaj nuk na lajen mu kon bashke me tooo tashh un kom met vetmie pse ooo zote aioo eshtt large jetess temm tash ma laa foto e asaj tash un nuk po di qysh me ja filluu pi fillimett apet me jetu 1 jete te riie skom forcee skomm kurgjoo veqq zote me dimuuu me harruuhh qdoo sen me too qe e kom kaluuu psee e lendova 1 femer pse i thashe ike prej mejee Veq Per Ty jom tu menduuu qdoo senn a te kujtohet aii takime kur jem dale 2 bashke dore per dore kur te puthaa tyy buzeee me thavee arberr tyy duuu kuu meten atoo pertime tonaa atoo fjalee qee thojshee ti kujtovaa qe kemie me pase familjee na2 me na thiree thmijaa jonen tyy nanen muu babeee

 • ferizajlia:

  blerim hajra osht kjo poezi kanga titullohet blerim hajra bija jone

 • jera:

  sshhum e bukur dhe prekse bravo ai qe e ka shkruar

 • ximi:

  syni po loton e nuk po din mu nal krejt qa pata ne jet ty ti kom fal e urrej tkalumen e urrej qdo vend e urrej qdo njeri qe ty tpermend

  kurr smuj met harru jeten ni her ma shkatrrove me vdekjen tende nbote tjeter me shku se meritove

 • Klea:

  Kush e ka shenu dora i lumt ne qdo varg ka dhimbje ne gjdo strof ka lot soti na nddimoft te gjithve

 • lamtumir:

  une ty shum te deshta po ti sdite mem vlersu
  a thu qa te bona se ti me ke haru
  une me ty mer kalova po ti shpinen ma ke kthy
  un kurr se besova qe sot jetoj pa ty (lira)

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.