alen

E lodhur dhe e dermuar nga ajo se cfar me ofron jeta, sot desha te te perkujtoj se te desha shume. Te desha po aq sa nuk dita kurre te te them jo. Ti ishe ai qe me beri zgjimin me te bukur ne jet me beri te dashuroj si askend tjeter gjithqka qe kisha dhe qe e bera, e bera per ty por ti ike, ike pa then sanje fjale, ike duke me lene te pa shprese perjet.

Ike pa dashur te dish per mua dhe ndjenjat e mia. Dikur isha gjithqka qe kishe per ty, isha e vetmja dhe isha me e cmueshmja. Sot nuk po ndodh e njejta, sot nuk te shoh dhe nuk me sheh. nuk e di qe une zgjohem dhe bie ne gjume duke mos e dashur jeten dhe duke kujtuar gjithe ato fjale te bukura qe m’i ke thene. Nuk dua te jetoj ne kete pytje te njejt cdo dit, duke pyetur veten pse shkove, pse me le? Isha shume me fat deri sa te kisha, gjithcka ishte me ndryshe dhe ishte me bukur se tani.Tani jam bere lum pa uje jam bere shemtija e kesaj vere sepse pa ty jeta nuk ka kuptim, pa ty gjithcka eshe bosh. Ne kete bote pa ty nuk kam arsye pse te jetoj. O ylli im duke tu ulur ne gjunj dhe duke tu lutur per dashurine tone te lumtur, kthehu, kthehu aty ku dikur ishe me i lumtur se te gjithe.Te betohem se ashtu do te jete pergjithmone dhe ne do te jemi mrekullia e dashurise sone, sepse pa ty, nuk me duhet jeta dhe dashuria e dikujt tjeter!


5 Komente për “Koha me ty…”

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.