alen

Te desha ty
ti me shkaterrove,
nje dhimbje te re
mua me mesove.

Dhimbja ka mall
lot edhe merzi,
kete do e kujtoj
dhimbje Per dashuri.

Lotet me pikojne
mua vetem per ty
sepse dashuria eshte lum,
e mua po me mbyt.

Nje gje do te tregoj
e kam vetem per ty,
prej kur te kam pare
nuk kom gjum ne sy.


16 Komente për “Te Dua”

 • edi:

  Te desha ty
  ti me shkaterrove,
  nje dhimbje te re
  mua me mesove.

  Dhimbja ka mall
  lot edhe merzi,
  kete do e kujtoj
  dhimbje Per dashuri.

  Lotet me pikojne
  mua vetem per ty
  sepse dashuria eshte lum,
  e mua po me mbyt.

  Nje gje do te tregoj
  e kam vetem per ty,
  prej kur te kam pare
  nuk kom gjum ne sy.

 • klodian:

  NE parkun q’e mbuluan fletet te dy ne ecim qetesiht. pas shijes saj ka shtrua bjeshta qilim te verdhe natyrisht. dhe ndoshta si nje enderr vone ju fanit nje muzg i vone ky park q’e kane’ mbuluar fletet ku pas kaq shekujsh ti po shkon nga vagabonet me cigare ti mos u tremb e dashur kot imazhin tend as dinosauret shekuj me pare s’e shtypen dot. qe ti te vije kaq e bukur me keta floke. me kete hap toka te engren klime e zbuti dhe akullaja ktheu mbrapsht. dhe s’kish se si te ndodhte ndryshe te ndodhte ndryshe s’kish se si. u desh te zhdukeshin perbinshat qe te kjo bote te vije….

 • hafiz:

  shum e mir kjo poezi

 • ivzi muda:

  bravo shume te bukura

 • ervin:

  very nice

 • endrit:

  motra ime trshudhuqe ty te kom farsuzhe ty te du se je papuqe

 • ali:

  te dua te dua tlutem mos me haroo se zemra ime vettem ty te do un smundem pa ty ti smundesh pa mu nese ne dy sjemi bash jeten smuj me haru

 • ali:

  sa her shkoj n shitore e sho nje vajz shum te bukur po ajo ishtte ender

 • Linda:

  Une jame njeriu me i lumtur ne bote per te dashurin tim ….Uroj te mos behem qe te lexoj kete poezi me lot ne sy…. I love you my boyfriend ….<3 <3 <3

 • alessia:

  1000 takoj 100 shikoj 10 enderroj 1 dashuroj

 • albina:

  eaua ni djal me syte zi emin nuk ja tham e pse ja di aka laken pa ka qan si qika a ja ran
  kokakolla jupi ami buzet ti puthi shkova ka shkova alfabetine e lexova en xona thu shkrunen tone ekam dashuru

 • jehona:

  shum e mire poezijaa :p

 • Alban mema:

  Dashuro zemer djalin qe te do duaje me shpirt mos e torturo fali ti jet fali dashuri dashuro zemer ashtu sic di ti me ter forcen e shpirtit provoje dhe nje her dashuro zemer mos e le te mjer se sa po vuan per ty e di vec nje zot dashuro zemer mos e ler ne lot……

 • kik-kaqik:

  e na myti dashnija kinse hahaha :p

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.